Üdvözöllek, Vendég
    Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.    Elfelejtett jelszó
    Go to bottomOldal: 1...164165166167168169170...570
    inrock 2012/12/30 16:54 (40547)
    Pedig nemrég tettél szert az autóra, nem? És máris megy?
    inrock 2012/12/30 16:52 (40546)
    Halló Kollégák,

    egyik fijatalember offos feliratú pólóban flangál a Volvós eseményen????
    Hát miféle viselkedés ez!
    Pityuuu 2012/12/30 16:51 (40545)
    gegee írta:Mi az a BOT.Tudom, ilyen faág szerű piszkálóeszköz, de mégis? [/quote]

    RoBOT. A németek kb úgy közlekednek, mintha be lennének programozva. Szerintem ezért így említette őket Csabasz. De tényleg mintha robotok lennének én nagyon utálok ott kocsikázni. Ezek nem villognak, ha beenged, nem köszöni meg, ha te engeded be és kizárólag azt csinálja ami a táblán van. Ha útépítés jön és meglátja a 60-as vagy 80-as táblát én már lassítok, mert tudom hogy bevág elém és satu a megadott sebességig teljesen irreálisan. Vagy másik példa. Útépítés úgy néz ki náluk, hogy a belső sáv 2 néha 2.2 méter szélesre korlátozva a szélső pedig kamionra. Így elég szűknek mondható már egy nagyobb luxus autónak is. A német ilyenkor azért próbálkozik és eljön mellettünk. Ezért feltaláltak egy olyan táblát amin az van, hogy a belsőben személyautó a szélsőben kamion, viszont úgy, hogy egymástól eltolva és szépen sorban lehet csak haladni. Ilyenkor a BOT agya átprogramozódik erre és nem fog melléd jönni.
    wrcviktor 2012/12/30 16:34 (40544)
    Géza bá írta:
    Nagyon jó volt az Évzáró Vacsora! Sokan voltunk, jó társaság! Még a fejfájásom is elmúlt

    Szenzációs volt a vacsi! Jó sokan összejöttünk, bár volt igazolatlan hiányzó
    gepsys 2012/12/30 16:23 (40543)
    Volvo-mánia írta:
    Döbbenten olvasom és nézem a képet Gepsys! Remélem hamar megoldódik!(egyébként tényleg lehet hogy valami munkás-platós beletolatott.És remélem hogy nem valami mókamester volt az elkövető!)

    Már tegnap megoldódott.
    Az igazság az, hogy ez egy parkoló, ahl ráadásul parkoltak is mellettem, úgyhogy teherautó kizárva.
    Egy másik autónak az ablakáról letörölték a jeget és benéztek, de azt nem törték be.
    Ez legyen a legnagyobb boldogságuk és nekem meg a legnagyobb gondom!
    Géza bá 2012/12/30 16:03 (40542)
    Nagyon jó volt az Évzáró Vacsora! Sokan voltunk, jó társaság! Még a fejfájásom is elmúlt
    gegee 2012/12/30 14:49 (40541)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    Wildhorse [kispaci] írta:
    Szuper volt a vacsora! Képek hamarosan


    Képek:
    www.volvowiw.hu/index.php?option=com_community&view=photos&task=album&userid=64&albumid=1762&Itemid=50


    Videó (most töltöm fel éppen):


    Fent lesznek a nagyfelbontású képek, hamarosan berakom annak a linkjét is.


    Jahh, hogy már meg is volt, akkor majd jövőre.De úgy meg van rengeteg idő, feladatokat kitalálni.Vagy akár az OVT-re is lehet...
    gegee 2012/12/30 14:46 (40540)
    Csabasz írta:
    'Viszont van itt olyan, aki Németországban él? Az árulja már el nekem, hogy szabály szerint hogyan kell felhajtani az autópályára náluk? "

    Én nem élek NO-ban de sokat vezettem és vezetek a mai napig is. Írott szabály van-e rá azt nem tudom, de gyakorlat az, hogy a pályára felhajtó autónak szabaddá teszed a sávot azzal, hogy sávot váltasz. 90-es tempónál nyilván ezt nem lehet ezért a a felhajtó autósnak kellene a te sebességedet felmérni és aszerint eléd vagy mögéd besorolni. Amit tudni kell NO-ban nagyon sok a BOT.Sokat ne várj tőlük. Megcsinálják a jogosítványt és az élete végéig érvényes.(Így van ez az Osztrákoknál is. A lányon most kapta a jogsit és nincs rajta lejárati idő.)Nem kell nekik orvosira menni mint nekünk. Ezért láthatsz 200 éves sofőrt is 80-al a az autópályán.


    Mi az a BOT.Tudom, ilyen faág szerű piszkálóeszköz, de mégis?
    gegee 2012/12/30 14:44 (40539)
    Wildhorse [kispaci] írta:


    Paci, én azért a helyedben megfingatnám kicsit a jelenlévőket, akik ajándékot szeretnének...Olyan Totálkáros mohó hiéna módjára.

    Bizony kelljen feladatokat csinálni és a győztes/legjobb/leggyorsabbé legyen a koncz. Mondjuk paprikás krumpliból Volvo Amazont megformázni, meztelenül, egy szál Volvo-jelvénybe burkolózva nappal, köztéri intézmény előtt mutatkozni, fotózkodni és hasonlók.
    Persze csak olyasmiket, amiket helyben, vagy rövid idővel a vacsi előtt is ki lehet értékelni.
    Jajj, de szemét vagyok, ugye?

    Meg kár, hogy ilyen későn szólok, nem?

    Asszem, most menekülhetek...
    gegee 2012/12/30 14:37 (40538)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    tolatáskor elkapta a sarkával, vagy ilyesmi

    Hejhalláj.
    Én is így tartanám logikusnak.

    De a legtisztább az, hogy sofőroldali-utasoldali.Szerintem.
    Csak nehogy brit alkatrész-kereskedőnek is ugyanígy mondd...
    Longboat 2012/12/30 12:52 (40537)
    Sziasztok!

    Az autócsere miatt pakolásztam a dolgaim között és találtam egy pár wiw-4xx-veterán feliratú rendszámtáblakeretet. Ha eddig nem szereltem fel, akkor ezután sem fogom, úgyhogy szívesen odaadom valakinek.

    Remélem, jól telt a vacsi,meg az év is mindenkinek.

    (Az új verda már megvan, és jelentkező is akad Öreg Harcosra. Drukkoljatok, hogy a mai delikvens elvigye, mert hozzáértő, a típust kedvelő emberről van szó - jó helye lenne nála az autómnak.)
    adam9. 2012/12/30 10:36 (40536)
    halooo. eladova valt a volvom:/ akit ugy gondolja hogy erdekel irjon privatban .
    2.5 benzin turbo en vagyok a 2.tulaja 111 ezer merfold szervizkonyv, uj koratol minden szamla meg van...stbstb
    Wildhorse 2012/12/30 07:24 (40535)
    Vacsorán szóba került ez az esemény is:

    www.facebook.com/events/211677168968036/


    Programok:

    május 11
    - kora délután találkozó, beszélgetés
    - Hagymási pincészet felajánlásával (1 pohár finom bor/fő) délutáni borozás a völgyben

    május 12
    - kivonulás a reptérre, beszélgetés, jó kedv
    - a résztvevőket lovaskocsival elviszik egy városnéző útra
    - a lovaglási lehetőség, ló simogatás, infógyűjtés
    - légi fotózás
    - sétarepülési lehetőség (500ft / perc)
    - autós túra

    Egy kicsit adjunk a szerencsének is! Az összes résztvevő kap egy sorszámot, amelyiknek a párját akkor előtte betesszük egy dobozba. A találkozó legfiatalabb résztvevője húz egyet.
    A szerencsés nyertes INGYEN csatlakozhat a pilótánkhoz és felülről megnézheti Egert és a rendezvényünket. A nyeremény átruházható.

    A program kedvez a gyerekeknek is, ezért hozd a családod is
    A program fő támogatója az egri Mátyus udvarház!!!!
    www.matyusudvarhaz.hu/
    Aki a helyet biztosítja:
    Apollo repülőtér

    Sikerült megtudni a szállást. A reptértől 5 percre kocsival, 30 percre gyalog a Legányi kávézó és apartmanháznál a következő kedvezményes árban tudtam megegyezni:
    - csoportos elhelyezéssel, svédasztalos reggelivel: 3400ft /fő
    - Külön szobában, vagy apartmanban svédasztalos reggelivel: 4000ft /fő

    Senkitől nem fogok foglalót és egyéb pénzt kérni. Aki a találkozó mind a két napján részt vesz, az telefonon közvetlenül a tulajdonosnál meg tudja tenni a foglalását és megbeszélni a részleteket. Meg kell említeni a Volvo találkozót és fogják tudni. A foglalásod a hely telítődése miatt kérlek időben jelezd telefonon!
    Egy kérésem lenne, a veterán volvó fórumon v. itt mindenki jelezze, hogy eljön- e a szombati borozásra és igénybe veszi- e a szállást. Azt én nyomon fogom követni és listán feltüntetem csak infó terén, hogy hányan leszünk.

    Elérhetőség:
    facebook: Flaskay György Legányi Apartmanház
    www.fw.hu/leganyikavezo
    0630/963-6938
    Wildhorse 2012/12/30 06:31 (40534)
    sattila 2012/12/30 06:18 (40532)
    Pedig az Omm művésznevű csávónak benzines s70-e van, és elégedett vele...

    Pityuuu írta:
    Azért az hihetetlen, hogy a TC-n mennyire semmibe veszik a Volvot. Az autónepper soha egyszer sem ajánlott Volvot ha lett volna ésszerű és jó választás akkor sem. Most magának a kérdezőnek a listájában is szerepel a Volvo, de a kedves nepper, mintha nem is látta volna. Pedig szerintem reális választás lehetne.

    totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2012/12/29/mindenkepp_dizelt_szeretnek/
    Wildhorse 2012/12/30 06:16 (40531)
    Nagyfelbontású képek:

    2012.12.29.VolvoWiWKaracsonyiVacsora.zip


    Ha másnak is van kedve megosztani a nagymáretű képeket, akkor szóljon és adok FTP hozzáférést....persze albumba is töltse fel azért
    Wildhorse 2012/12/30 06:15 (40530)
    kopiteki írta:
    JóEstate

    Jó régen nem jártam erre. Greg: küldtem mélt!

    Keresek 1994 utáni 940/960-as Volvohoz jobb hátsó fehér színű ajtót!

    Aki esetleg tud ilyet, kérem értesítsen. Köszönöm

    kopiteki



    Adivolvoéknál kérdezz rá, hátha. Nem biztos, hogy olvassák a fórumot.
    Wildhorse 2012/12/30 06:08 (40529)
    Pityuuu írta:
    Azért az hihetetlen, hogy a TC-n mennyire semmibe veszik a Volvot. Az autónepper soha egyszer sem ajánlott Volvot ha lett volna ésszerű és jó választás akkor sem. Most magának a kérdezőnek a listájában is szerepel a Volvo, de a kedves nepper, mintha nem is látta volna. Pedig szerintem reális választás lehetne.

    totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2012/12/29/mindenkepp_dizelt_szeretnek/


    Valszeg nem ismeri a Volvo-t ...legalább nem írt semmit, így hülyeséget sem.
    Wildhorse 2012/12/30 05:58 (40528)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    Szuper volt a vacsora! Képek hamarosan


    Képek:
    www.volvowiw.hu/index.php?option=com_community&view=photos&task=album&userid=64&albumid=1762&Itemid=50


    Videó (most töltöm fel éppen):


    Fent lesznek a nagyfelbontású képek, hamarosan berakom annak a linkjét is.
    Wildhorse 2012/12/30 05:35 (40527)
    Szuper volt a vacsora! Képek hamarosan
    Volvo-mánia 2012/12/30 05:14 (40526)
    Döbbenten olvasom és nézem a képet Gepsys! Remélem hamar megoldódik!(egyébként tényleg lehet hogy valami munkás-platós beletolatott.És remélem hogy nem valami mókamester volt az elkövető!)
    Volvo-mánia 2012/12/30 05:11 (40525)
    Nem baj az!Legalább nem akkora tömegcikk.
    Volvo-mánia 2012/12/30 05:09 (40524)
    Lehet hogy tesztelt hogy hátha elkövetsz egy bakit aztán jól intézkedhet!

    Olyan diszkriminatív vagy!
    kopiteki 2012/12/30 04:42 (40523)
    Neked is mondom túrórudifaló, hátha tucc jó beszerzési forrást! :o)))
    kopiteki 2012/12/30 04:40 (40522)
    JóEstate

    Jó régen nem jártam erre. Greg: küldtem mélt!

    Keresek 1994 utáni 940/960-as Volvohoz jobb hátsó fehér színű ajtót!

    Aki esetleg tud ilyet, kérem értesítsen. Köszönöm

    kopiteki
    Pityuuu 2012/12/30 02:11 (40521)
    Itt van pl ez is: totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2012/12/26/kombit_de_volkswagent_audit_nem/

    Biztonságos, vontatásra is alkalmas autó kell neki VW és Audi nem, de eszükbe sem jut a Volvo. Vegyen inkább Avensist.
    inrock 2012/12/30 02:01 (40520)
    Halló Kollégák,

    emlékszem az A6 Allroad cikknél leírták milyen más márkák autói az ugyanilyen karakterű autók. Valaki a kommentek között szóvá tette, hogy "és az XC70 miért nem lett beleírva?" Válasz: "Audi vásárló eleve nem is gondolkodik Volvóban".
    Aha, az objektív újságírás nem nem érdekel senkit...
    Pityuuu 2012/12/30 01:36 (40519)
    Azért az hihetetlen, hogy a TC-n mennyire semmibe veszik a Volvot. Az autónepper soha egyszer sem ajánlott Volvot ha lett volna ésszerű és jó választás akkor sem. Most magának a kérdezőnek a listájában is szerepel a Volvo, de a kedves nepper, mintha nem is látta volna. Pedig szerintem reális választás lehetne.

    totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2012/12/29/mindenkepp_dizelt_szeretnek/
    Pityuuu 2012/12/30 00:59 (40518)
    Múltkor a hülye polizeit zúztam le majdnem. Az idióta ugyanazt csinálta, mint a kis autósok. Húzódni nem tudtam fékezni meg nem akartam. Kb az én tempómmal haladt úgy ért mellém, aztán vészesen fogyott az a felhajtó próbálkozott húzta a kormányt, de nem ijedek én meg ettől. Aztán valahogy megtalálta azt a rohadt gázpedált amikor már a leállón volt és kilőtt, mint a rakéta. Csak nem értem, hogy előtte miért nem tette. Miért kell egymás idegeit húzni ilyesmivel?

    Csabasz: sajnos tapasztalom én is, hogy nagyon sok az idióta. Meg jókat röhögök, amikor felismerem a német rendszám ellenére, hogy nem echte német a sofőr (olaszban, spanyolban a románokat). Teljesen máshogy viselkedik az autó alattuk. Mondjuk ez Angliában hatványozottan igaz, ott nagyon észrevenni, hogy ki a bevándorló és ki a tipikus angol.
    Volvo-mánia 2012/12/30 00:47 (40517)
    Üdv Mindenkinek!

    Ugyanaz a szabály mint máshol is.

    Az viszont már más kérdés hogy ezt ismerik e?Ill. úgy is "használják a pályát" ahogy kellene. A felhajtó sáv = felhajtasz,azaz felgyorsulsz az adott sebességre hogy bekapcsolódj a pályán jelen lévő sebességtartományba.
    Marhára balesetveszélyes mikor valaki egyböl bemegy a pálya külső sávjára kb.50-60-nal holott még legalább van elötte 5-600m(vagy több) felhajtó sáv ahol kényelmesen elérhetné a biztonságos sebességet(értsétek jól ezt a kifejezést itt ),amivel be tudna úgy kapcsolódni hogy nem készteti keményebb fékezésre,vagy hírtelen sávváltásra az éppen érkezőt.

    Pityu! Ismerem a helyzetet! Elvileg úgy kellene hogy vagy eléd begyorsulva meglép,vagy kényelmesen besorol mögéd.Én az ilyen helyzetekben,mikor látni hogy totojázni fog és nem tudom sávváltással beengedni már rákészülök a légkürtre.Egyébként érdekes a helyzet mert ha egy ilyen akciót megejtesz rosz időintervallumban,vagy táblánál akkor lehet kivesznek utána(ha látták).Szóval jobb a légkürt.

    (egyébként nemrég volt egy ilyen totjázós fajta miatt egy kemény balesetem sajnos.Csak ott fordítva történt a dolog.Nem besorolt,hanem le akart menni a lehajtónál és úgy gondolta hogy nem vár,azaz bejön mögém hanem most azonnal és becentizett közöttem meg az elválasztó tábla között.Nem jött össze.)
    Csabasz 2012/12/29 22:41 (40516)
    'Viszont van itt olyan, aki Németországban él? Az árulja már el nekem, hogy szabály szerint hogyan kell felhajtani az autópályára náluk? "

    Én nem élek NO-ban de sokat vezettem és vezetek a mai napig is. Írott szabály van-e rá azt nem tudom, de gyakorlat az, hogy a pályára felhajtó autónak szabaddá teszed a sávot azzal, hogy sávot váltasz. 90-es tempónál nyilván ezt nem lehet ezért a a felhajtó autósnak kellene a te sebességedet felmérni és aszerint eléd vagy mögéd besorolni. Amit tudni kell NO-ban nagyon sok a BOT.Sokat ne várj tőlük. Megcsinálják a jogosítványt és az élete végéig érvényes.(Így van ez az Osztrákoknál is. A lányon most kapta a jogsit és nincs rajta lejárati idő.)Nem kell nekik orvosira menni mint nekünk. Ezért láthatsz 200 éves sofőrt is 80-al a az autópályán.
    gepsys 2012/12/29 22:01 (40515)
    mr sas írta:
    Ha nem vitt el semmit a paréj akkor sztem alkatrészes lehet a tettes...


    Ugyanitt bal hátsó nyocötven üveg eladó... év végi kiárusítás ...
    Ui: szebb újévet!


    Már kicseréltük... Azért küld már el privben vagy mailben mennyiért adtad vóna!
    Wildhorse 2012/12/29 21:59 (40514)
    Pumba írta:
    Sziasztok!

    Kellemes ünnepeket utólag is mindenkinek.Lenne egy kérdésem a ma esti vacsival kapcsolatban:vajon lehet kártyával is fizetni?Mert nem találom az oldalon.

    Pumba


    Szerintem nem.
    Wildhorse 2012/12/29 21:56 (40513)
    Ajándékok összekészítve, mindjárt mi is indulunk a vacsorára
    Wildhorse 2012/12/29 21:56 (40512)
    Wildhorse 2012/12/29 21:56 (40511)
    Wildhorse 2012/12/29 21:55 (40510)
    Wildhorse 2012/12/29 21:55 (40509)
    mr sas 2012/12/29 21:09 (40508)
    Menetirányban ha szembeállsz akkor a szélsõ mindig...
    egyébként kifordító szett kell hozzá(na jó elbaftam)
    Pumba 2012/12/29 21:07 (40507)
    Sziasztok!

    Kellemes ünnepeket utólag is mindenkinek.Lenne egy kérdésem a ma esti vacsival kapcsolatban:vajon lehet kártyával is fizetni?Mert nem találom az oldalon.

    Pumba
    kiszántottegér 2012/12/29 20:54 (40506)
    autónál a balos- jobbos oldalt nem úgy állapítjuk meg mintha benne ülnénk?
    mr sas 2012/12/29 20:35 (40505)
    Ha nem vitt el semmit a paréj akkor sztem alkatrészes lehet a tettes...


    Ugyanitt bal hátsó nyocötven üveg eladó... év végi kiárusítás ...
    Ui: szebb újévet!
    Wildhorse 2012/12/29 19:56 (40504)
    tolatáskor elkapta a sarkával, vagy ilyesmi
    gepsys 2012/12/29 19:44 (40503)
    Minutus Toxicus írta:
    Wildhorse [kispaci] írta:
    gepsys írta:
    Boldog Új Évet annak aki ezt csinálta!
    Remélem elvágta az erét és elvérzett az a szemét g.ci!!!




    Jajj
    Ha nem vitt el semmit, akokor nem lehet, hogy belementek? Valami teherautó vagy ilyesmi.


    Paci vazze, azon a kis ablakon nem fér be egy teherauto!

    Egyébként meg dögöljön meg szük cipöben az ilyen.

    Ja és jonap.


    Ez ugrott be nekem is először
    gepsys 2012/12/29 19:43 (40502)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    gepsys írta:
    Boldog Új Évet annak aki ezt csinálta!
    Remélem elvágta az erét és elvérzett az a szemét g.ci!!!




    Jajj
    Ha nem vitt el semmit, akokor nem lehet, hogy belementek? Valami teherautó vagy ilyesmi.


    Nincs rajta semmi más sérülés, csak lett volna más is.
    Lehet, hogy megzavarták őket és azért nem vittek el semmit...
    Minutus Toxicus 2012/12/29 19:21 (40501)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    gepsys írta:
    Boldog Új Évet annak aki ezt csinálta!
    Remélem elvágta az erét és elvérzett az a szemét g.ci!!!




    Jajj
    Ha nem vitt el semmit, akokor nem lehet, hogy belementek? Valami teherautó vagy ilyesmi.


    Paci vazze, azon a kis ablakon nem fér be egy teherauto!

    Egyébként meg dögöljön meg szük cipöben az ilyen.

    Ja és jonap.
    Wildhorse 2012/12/29 19:15 (40500)
    gepsys írta:
    Boldog Új Évet annak aki ezt csinálta!
    Remélem elvágta az erét és elvérzett az a szemét g.ci!!!




    Jajj
    Ha nem vitt el semmit, akokor nem lehet, hogy belementek? Valami teherautó vagy ilyesmi.
    Géza bá 2012/12/29 18:48 (40499)
    Sokszor mondtam, hogy aki jogsit kap, azt beültetném pár napra kísérőnek egy teherautóba. Talán rájönnének, hogy hogyan is kell viszonyulni egy sok tíz tonnás vashoz.
    gepsys 2012/12/29 18:29 (40498)
    Northface írta:
    gepsys írta:
    Boldog Új Évet annak aki ezt csinálta!
    Remélem elvágta az erét és elvérzett az a szemét g.ci!!!



    Az szép b@szki...

    U.i.: Köszönöm a jókívánságokat, a kezemmel nem történt semmi


    Akkor majd teszünk róla, hogy legyen!
    gepsys 2012/12/29 18:29 (40497)
    kiszántottegér írta:
    ez durva, volt valami a hátsó ülése ami kilopott vagy "csak" rongálás?
    gondolom senki nem látott, hallott semmit
    sajnálom


    Volt sokminden, mondjuk nem a hátsó ülésen, hanem elől, meg a csomagtartóban, de semmit nem vitt el a tróga...
    Northface 2012/12/29 18:26 (40496)
    gepsys írta:
    Boldog Új Évet annak aki ezt csinálta!
    Remélem elvágta az erét és elvérzett az a szemét g.ci!!!



    Az szép b@szki...

    U.i.: Köszönöm a jókívánságokat, a kezemmel nem történt semmi
    kiszántottegér 2012/12/29 18:25 (40495)
    ez durva, volt valami a hátsó ülése ami kilopott vagy "csak" rongálás?
    gondolom senki nem látott, hallott semmit
    sajnálom
    gepsys 2012/12/29 18:20 (40494)
    Boldog Új Évet annak aki ezt csinálta!
    Remélem elvágta az erét és elvérzett az a szemét g.ci!!!

    Pityuuu 2012/12/29 18:19 (40493)
    Hát nem tudom, akkor ezt nem ugyanúgy érezzük. Az elmúlt két hónapban 10 ezer km körül letekertem Franciában keresztül kasul tranzit útvonalakon, de valahogy nem érzem ezt olyan veszélyesnek.

    Viszont van itt olyan, aki Németországban él? Az árulja már el nekem, hogy szabály szerint hogyan kell felhajtani az autópályára náluk? Egyszer tuti lezúzok valakit a hülyeségük miatt. Feljön a gyorsítóba és 85-el döcög mellettem (én tempó 90) majd nem tudja mit csináljon. Könyörgöm nem igaz, hogy nem tudnak legyorsulni egy kamiont, így a gyorsító végéig jön mellettem majd satufék és besorol mögém, vagy ha kicsit elém sikerül felhajtani, akkor 80-al besorol elém, majd miután fékezek kilő, mint a rakéta. Ilyenkor megy is ám az anyázás, hogy én lassítsam a 40 tonnát egy hülye miatt. Sajnos sokszor nem tudok egyel arrébb menni, hogy beengedjem.
    Géza bá 2012/12/29 17:56 (40492)
    Itthoni tapasztalat: télen, éjszaka M7, Budapest felé, belső sávban, pislákoló hátsó fényekkel, 80-al Én meg szolídan 140-el és csak lesek, hogy most mi a tököm van!? 8-as főúton szintén éjszaka, télen, égig pakolt utánfutóval, rogyásig rakott és 6 (!) személlyel a fedélzetén egy Wartburg Tourist Sajnos idehaza a legjellemzőbb a "mi van öreg? megveszlek kilóra!" mentalitás az "erősebb kutya b..szik" elvével megtoldva. Sokan nincsenek tekintettel senkire és semmire.
    Géza bá 2012/12/29 17:48 (40491)
    Ennek örülök! Nagyon szívesen és a webshop köszöni szépen!
    vrobert82 2012/12/29 17:45 (40490)
    Haaaaat a tartos belso sav hasznalat nem elegans, de az aranykozeputat kellene megtalalni, mert ami ott megy az vicc, es nem utolso sorban veszelyes. Indokolatlan savvaltasok rovid szakaszon a jobbratartas
    miatt ....

    Aki meg a belsoben halad, annak termeszetesen kotelezo (lenne) allando jelleggel a tukrot bamulnia, es itt lesz a problema is, nem a tartos belso sav hasznalattal .... No az sem min1 persze, hogy 150-160 -al megyunk tartosan a belsoben, vagy 120 -al ....
    Pityuuu 2012/12/29 17:27 (40489)
    Csak meg kell nézni a "csodálatos" Párison átvezető utakat, autópályákat. Én kamionból átlátok a szalagkorlát túlsó oldalára is. Hihetetlen ami ott van. Cigánytelepek, térdig érő kosz mocsok, még a belső gyűrűn ahol füves terület lenne, ott is a szemét borít mindent. Lehet, hogy a torony környéke szép, de kicsit kijjebb már gázos.

    A Jobbra tartás pedig így helyes. Sokszor elcsodálkozom itthon, hogyan használják a pályákat. Kilométereken keresztül mennek a belsőben, mert látják, hogy majd 5 perc múlva utol fognak érni valakit. Ez nagyon nincs rendjén nem értem miért nem lehet kihúzódni.
    Amit viszont minden motoros irigyelhet (és nem motoros gyűlölhet) a franciáktól az a közlekedés. Nem tudom a pontos szabályokat, de hihetetlen, hogy mennyire figyelnek a motorra. 3 sávos pályán a belső és középső sáv között a motor helye és ennek megfelelően húzódik mindenki. Aki nem, arra dudálnak és villognak, illetve mutatják neki, hogy húzódj arrébb te marha, így valószínű, hogy kötelező náluk. Ami megdöbbentett az az, hogy a szirénázó mentőautó is ugyanott próbál haladni, de nyilván nem mindenhol fér el, így összegyűjti maga mögött a motorosokat, ezért néha kihúzódik a középső sávba és elengedi őket hadd menjenek. Néha csak csodálkozom magamban.
    vrobert82 2012/12/29 16:28 (40488)
    A Yatour -fele emulatorral itthon En meg nem talalkoztam, marmint hirdetve lattam, csak epp nem volt, mert csak rendelesre hozunk, stb .... A kollega rendelt 1-et kintrol, mellekesen olcsobb is, mint itthonrol, megvarjuk hatha tud bovebb tapasztalatokat mondani az uj verziorol, bar ha jol tudom O BT nelkul rendeli / rendelte meg ....

    OFF
    A kulfoldi (eszaki / nyugati / stb) mitoszokrol meg csak annyit, hogy Ok is emberek, ahol vannak igenytelenek, bunkok, stb., es sajnos a bevandorlok is huzzak a szinvonalat (altalaban lefele), de azt azert ne felejtsuk el, hogy ott sem fonnak kolbaszbol semmit az "oslakosok" (SEM) !

    Viszont erdemes keletebbre / delebbre latogatni, mert jo erzes visszajonni, hogy olyan nagy bajok azert nincsenek itthon (bar En rovidebb nyugati utakrol visszaterve is tapasztaltam hasonlot, ahol mar tul sok, sokszor esszerutlen es gyakorlatiatlan szabaly van .... ) .
    Erdemes peldaul a jobbra tartas miatt szlalomozo franciaknal, nemeteknel gurulni egyet a palyan
    ON
    gegee 2012/12/29 09:26 (40487)
    Volvo-mánia írta:
    Üdv Mindenkinek!

    Hát ez nem semmi! A barom iq bajnok ráálhatott volna már arra a motorháztetőre hogy ne a földre verje szét az olajat meg mindent. Ennyit a híres északi környezetvédelemröl.


    Hejhalla.

    Áááh, nehogy azt hidd, hogy sokkal különbek nálunk.Annyi mocskot, szemetet látok eldobálva, folyóvízbe autógumi, kábeldob, gyorskajaszemét stb. beb@$%va, hogy kegyetlen.Talán még annyi nincs, mint odahaza, de nem sokkal kevesebb.És oké, hogy sok a bevándorló, de azért ennyire nem, hogy mindent azokra fogjanak.Komolyan mondom, én azt hittem, mikor kiköltöztünk, hogy olyan lesz mint Svájc 20 évvel ezelőtt... hát a ló falloszát olyan.Takarítani, tereprendezni is hajlamosak csak ott, ahol a papok táncolnak, a félreesőbb helyeken le van ejtve.
    Na de ennyi elég lesz, mert ez off.
    Volvo-mánia 2012/12/29 07:25 (40486)
    Ja!
    Volvo-mánia 2012/12/29 07:24 (40485)
    Valóban!
    Volvo-mánia 2012/12/29 07:20 (40484)
    Üdv Mindenkinek!

    Hát ez nem semmi! A barom iq bajnok ráálhatott volna már arra a motorháztetőre hogy ne a földre verje szét az olajat meg mindent. Ennyit a híres északi környezetvédelemröl.
    micski2 2012/12/29 07:20 (40483)
    Üdv...

    Ez most pontosan hol van a kocsiban?
    Benkec70t5 2012/12/29 06:33 (40482)
    Jó estét!

    Köszönöm ezt a linket!
    Te használsz ilyet különben?

    Üdv
    Csabasz 2012/12/29 06:28 (40481)
    Géza bá ma befutott a Svéd szarvas csorda. Köszönöm!

    Csaba
    vrobert82 2012/12/29 03:09 (40480)
    Ez az, amit a kollega belinkelt, es a kb. 70$ ,
    azaz 16-17 eFt meg akar meg is erheti, sajnos a
    kozvetlen elerest En hianyolom. A CD tar miatt
    jelez csak CD10 -ig ki, es nem tudom, hogyan
    mukodiktobb konyvtar eseten, illetve kezel-e
    ekezetes konyvtarakat, mert sajnos manapsag
    meg ez mindig problema (En ezert nem hasznalok
    tobbek kozott ....).

    A BT opcijo ahogy nezem eleg draga hozza ,
    az megint vmi 40-50 $, amivel mar rogton nem
    is olyan olcso, viszont ugy mar talan jobb
    valasztas, mint a mezei CD tar emulator opcijo...
    PSTP 2012/12/29 01:44 (40479)
    www.automultimedia.eu/spd/JVJ-913095/Volvo_MP3USBSDAUX_illeszto_Yatour

    innen származik, kicsit drágább lett, de szerintem ennél jobb gyári rádiós megoldás nincs.
    PSTP 2012/12/29 01:42 (40478)
    Sziasztok,

    én az S40-ben lévő HU-555-höz kaptam tavaly egy ilyen mp3 lejátszót.

    www.aliexpress.com/store/product/Car-mp3-player-Volvo-HU403-HU555-HU601-HU603-HU605/410814_581956889.html

    Valahol Budaörsön van egy üzlet, ahol lehet kapni, tizenpárezer Ft.
    Bekötése nem igényel tudást Bedugod a csatlakozót, illetve az egy szál vezetéket a táp csatlakozójába beszorítod és kész. Persze ezt a beszorítást meg oldhatod blankolással, forrasztással is, nekem így is bevált, működik.
    Működik kártyáról, ill. pendriveról.

    A rádióról vezérelhető a mappákban lépkedés, ill. a számok közti ugrálás, beletekerés.
    Ki nem jelzi a file nevét, zene adatait, csupán a mappák és trackek sorszámát.
    A rádió csak CD01-CD10-ig jeleníti meg a mappák sorszámát, azonban, több mappa is használható, de mindegyiknél CD10-et fog kijelezni.
    Tracket szerintem 99-ig mutatja, de ebben nem vagyok biztos, nem próbáltam.

    Meg vagyok vele elégedve, jó minőségű cucc, nem szól rosszabbul, mint a gyári rádió CD-je.

    Ha kérdés lenne, szívesen válaszolok.

    Mindenkinek jó év végi pihenést, bulizást.
    Üdv. Norbi
    kicsicollyn 2012/12/29 01:23 (40477)
    vrobert82 írta:
    Gondolom amennyiben van kulso CD-tar, emulatorra nincs is szukseg, vhogy ra lehet
    hack-elni egy AUX -ot ....


    Szia! <br />Olvasom, hogy te vágod a ezt a magnós témát a kocsiba. ezért szeretnék tőled kérdezni pár dolgot az álltalam renelt usb-s illesztőről! gyenge a netem aholmelózok, telefonon tudnánk beszélni? Ha igen akkor csörgess meg és visszahívlak! Fontos lenne nagyyon, köszönöm szépen! 06303304782 <br />Üdv Molnár Attila

    Nem tudok privátot küldeni valamiért! Bocs!
    inrock 2012/12/28 17:13 (40476)
    Halló Kollégák,

    ez a videó valszeg már csak a végét mutatja az eseménynek, az lett volna még "érdekes", ahogy előtte lepusztítják a Volvot.
    Northface 2012/12/28 15:09 (40475)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    idióták


    !


    Igazán lerepülhetett volna az a hűtőventi, hogy lekaszálja a srác fejét...
    gegee 2012/12/28 10:51 (40474)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    Csak erős idegzetűeknek. Talán egyetlen mentségük lehet, hogy a mercit csak a rozsda tartotta össze.



    Halláj.

    De azért motorral hang lett volna nekimenni...
    Ha jól látom, ez egy Ponton-Merga, Csikós lehet szüretelt volna egy-két alkatrészt róla...

    A másik meg szóra sem érdemes.Gyökér gyerekek autópusztítása, fogalmuk sincs róla, hogy milyen az, mikor olcsó, szar gépeket is életben kell tartani, vigyázni rájuk; mert nem telik jobbra.
    Ridi 2012/12/28 06:16 (40473)
    sziasztok!

    az s40-esemben már 2 éves hiba, h mikor becsukom az ajtókat vagy lezárom a kocsit a belső világítás nagyon halványan továbbra is világít... szerintetek mi teheti? az ajtónyitó kapcsolók kontaktosak vagy a vezérlőelektronikája gajdult meg?-hol találom? ha átkapcsolom off-ra akkor abszolult nem világít
    wrcviktor 2012/12/28 05:13 (40472)
    micski2 írta:
    Üdv...
    Élőszőr is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

    Van egy 2001-es S40-em! Tegnap Reggel elmentünk vele elég messzi útra a családhoz,nem volt semmi baj!

    Ma reggel indítom és a légzsák lámpa égve maradt :O azóta folyamatosan világit!

    Mi lehet a probléma?
    Valamelyik csati. Olvasni kell.
    Wildhorse 2012/12/28 04:56 (40471)
    Csak erős idegzetűeknek. Talán egyetlen mentségük lehet, hogy a mercit csak a rozsda tartotta össze.

    Wildhorse 2012/12/28 04:53 (40470)
    zika69 írta:
    Egy kis biztonság, ha VOLVO-ba ülünk
    www.vezess.hu/vezetunk/volvo_elpusztithatatlan/41085/



    nagyon durva
    Wildhorse 2012/12/28 04:47 (40469)
    idióták


    !
    vrobert82 2012/12/28 00:44 (40468)
    Gondolom amennyiben van kulso CD-tar, emulatorra nincs is szukseg, vhogy ra lehet
    hack-elni egy AUX -ot ....
    Pityuuu 2012/12/28 00:40 (40467)
    Persze, csupán azért lenne érdekes, hogy csatlakoztatható-e külső tár, mert ha igen, akkor a te kütyüd is jó lenne hozzá. Nekem elég lenne az is, ha a rá tudok dugni egy zenelejátszót. Van egy kihasználatlan mp4 lejátszóm, akár az is jó lenne erre a feladatra.
    vrobert82 2012/12/28 00:36 (40466)
    Kulso tarat ugy gondolom gond nelkul, viszont kerdes, hogy az-e a jo megoldas ?
    Ugyanis a CD az sajnos megiscsak CD, es nem mp3, ami azt jelenti, hogy a csomagterben elhelyezett 10 CD -t is megunja az ember ....

    A kollega altal belinkelt verzio eleg barati 68 $ -ert. Eleg jol hangzik, hogy
    tudja alapbol az mp3-at, viszont kerdes, hogy hogyan eszi meg a konyvtarszerkezeteket, mert a CD tarat emulalja az is csak, tehat Track -enkent
    tudunk "valasztani", igy direkt eleres nincs, stb ....
    A BT opcijo inkabb vonzo, kerdes hogyan muxik, mert bejovo hivaskor nemitani ez nem tom, hogy tud-e, gyanitom nem.

    Egy szoval ha csak a telod (vagy vmi hasonlot) akarsz radugni, akkor a mezei
    altalam is linkelt CD-tar emulator eleg, ha nem, akkor viszont vmi komolyabb
    megoldast (arban is!) celszeru keresni!

    Egyebirant 12-be adom el ami nalam van, ha erdekel privi
    Pityuuu 2012/12/28 00:28 (40465)
    Nem tudok róla, hogy lenne benne belső CD tár. Egyszerű olvasó van csak, de több CD-t egyszerre nem tud megenni sajnos. Azt jó lenne tudni, hogy lehet-e rá csatlakoztatni külső tárat.
    vrobert82 2012/12/28 00:20 (40464)
    LINK

    Ami nekem van, az egy kicsit masabb tokozas, de errol van szo. A piacteren
    talan meg meg is van hirdetve ....
    vrobert82 2012/12/28 00:16 (40463)
    Pityuuu írta:
    Ez az emulator milyen rádiókhoz, kocsikhoz jó? Az enyémben HU-603-as rádió van (2000-es évjáratú V70), ehhez is jó lenne? CD táram nincs és nem tudom, hogy ennek a rádiónak van-e ilyen csatlakozása egyáltalán. Te mit tudsz erről?

    Ha belso CD-tar van, akkor nincs gond, a kulsovel nem tudom hogy muxik ....

    HU sorozathoz jo, pontosan nem tudom mikhez, de a 603 sztem tutti, En 803 -al hasznalom a sajatom. eBay rol rendeltem amcsibol, csak meg nem vitte el senki ...
    45$ + talan 35$ a pk, ha ujjonnan rendeled toluk, ez a legolcsobb "gyari" megoldas, ha jol tudom.

    Kulso CD-tarat emulal MelBus kommunikacioval. A radion kivalasztod a CD-tarat
    es a kutyube meg beledugod a 3,5 jack -es cuccot. Ez a verzio SEMMI mast nem
    csinal, igy nincs radiorol vezerles (a hangeron kivul), USB, vagy SD bemenet,
    semmi, csak 2 db RCA bemenetet varazsol a radionak.
    Pityuuu 2012/12/28 00:09 (40462)
    Ez az emulator milyen rádiókhoz, kocsikhoz jó? Az enyémben HU-603-as rádió van (2000-es évjáratú V70), ehhez is jó lenne? CD táram nincs és nem tudom, hogy ennek a rádiónak van-e ilyen csatlakozása egyáltalán. Te mit tudsz erről?
    vrobert82 2012/12/27 23:49 (40461)
    kicsicollyn írta:
    Rendeltem egyet kínából YT-M06-VOLHU 68 docsiért!

    CD-tar emulatorom lett volna (van) elado, viszont mivel irtad, hogy van
    CD tarad, ezert nem tudom, hogy ez Nalad vajon hogyan fog mukodni ....
    Minutus Toxicus 2012/12/27 22:23 (40460)
    Jonap.

    Nos, a turbod nem megy, az bizonyos, ezért van "legyengulve" az autod. Ugyanakkor, hogy miért nem megy, az csak szakorvosi rendeloben deritheto ki.
    Ne hasznàld az autot.
    micski2 2012/12/27 21:26 (40459)
    Üdv...
    Élőszőr is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

    Van egy 2001-es S40-em! Tegnap Reggel elmentünk vele elég messzi útra a családhoz,nem volt semmi baj!

    Ma reggel indítom és a légzsák lámpa égve maradt :O azóta folyamatosan világit!

    Mi lehet a probléma?
    Géza bá 2012/12/27 19:52 (40458)
    Mertem remélni! Örülök, hogy tetszik!
    Géza bá 2012/12/27 19:51 (40457)
    Biztosan lesz itt valaki, aki tud segíteni. De az a gyanúm, hogy most mindenki nyögdös a karácsonyi nagy evészettől, próbál helyet csinálni az Évzáró Vacsora menüsorához Most kicsit pihi van itt, mint nyáron a nagy szabadságolások idején. Legyél kicsit türelemmel kérlek!
    nickg81 2012/12/27 18:27 (40456)
    yippie... megjöttek a pólók csodálatosak
    vidro77 2012/12/27 16:27 (40455)
    Sziasztok.
    Lenne egy kérdésem hozzátok esetleg tudtok segíteni. (hátha ez jellemző Volvo hibajelenség). Volvo V50 1.6D 2006 évjárat. A motor 2800 fordulatnál nem forog többet le van gyengülve és a hűtővíz tartály környékén látok olaj spricc nyomokat. Magyarul ha szembe állok a motorral akkor a bal oldalon látok oda nem illő olajnyomokat. A legutolsó szerviz alkalmával jelezték hogy a turbónál van egy kis olaj visszafolyás de az sajnos normális jelenség ezeken az autókon mert Francia motor van benne. Ha esetleg valaki tud segíteni miféle hiba lehet ez azt megköszönném. Aggaszt a dolog és most az ünnepek alatt nem is tudok előre lépni ez ügyben.
    Köszi és kellemes ünnepeket.
    zika69 2012/12/27 03:03 (40454)
    Egy kis biztonság, ha VOLVO-ba ülünk
    www.vezess.hu/vezetunk/volvo_elpusztithatatlan/41085/
    gegee 2012/12/26 10:00 (40453)
    Csabasz írta:
    Ez itt egy napos időben készült felvétel:
    Azt azért tudni kell, hogy az én masinám csak egy aránylag jó másolata a DODF900LHD-nak.KB 60 euro volt míg az eredeti minimum a duplája.
    Láttam már a 300 euros kategóriában lévő kamera felvételét, az már minőség.
    De pont úgy vagyok vele én is mint te, szórakoni ez is elég.


    Na, ez már azért egész jó.

    Még annyit tettem volna hozzá ehhez az "első kamerának jó lesz" témához, hogy azért nem bántam volna, ha a rendszámok látszódnak a képén.Pl. ha valaki nekem jön és meg akar pattanni, ilyesmi esetekben elég hasznos lett volna.Na mindegy, majd a következő...
    kicsicollyn 2012/12/26 01:31 (40452)
    Klímavezérlőbe 6db kell! Többit nem tudom milyen és mennyi!
    Maki S60 2012/12/25 19:00 (40451)
    kicsicollyn írta:
    Nálam zöld kis kotonok voltak az izzókra sülve és ezért döntöttem a biztonságosabb led cserére! Volt egy két foglalat ami el volt szenesedve és azért nem tudtam visszatenni mert szétmorzsolódott mikor kiszedtem, így kettőt csak forrasztással tudtam visszatenni!
    kék ledeket ki fogom cserélni fehérekre!


    Akkor este megrendelem, az álltalad belinkelt izzókat, meg sapkákat...
    Remélem egyforma kell a fejegységbe, meg az alsó gombokba is!
    kicsicollyn 2012/12/25 17:40 (40450)
    Nálam zöld kis kotonok voltak az izzókra sülve és ezért döntöttem a biztonságosabb led cserére! Volt egy két foglalat ami el volt szenesedve és azért nem tudtam visszatenni mert szétmorzsolódott mikor kiszedtem, így kettőt csak forrasztással tudtam visszatenni!
    kék ledeket ki fogom cserélni fehérekre!
    Maki S60 2012/12/25 15:41 (40449)
    Ja azt nem is láttam!

    Ez a fajta kell a rádióba is, és a klíma panelja alatti gombsorba is (DSTC, fejtámladöntés stb.)?

    A hozzá való sapkára is szükség lenne gondolom a szín miatt, ugye?
    kicsicollyn 2012/12/25 15:16 (40448)
    Maki S60 írta:
    kicsicollyn írta:
    Maki S60 írta:
    Először is, boldog Karácsonyt!

    Másodszor is: tudja valaki milyen típusú izzó kell a klíma vezérlőjébe (S60 2005)? Mert már elég sok ki van égve, és jó lenne cserélni, mert nagyon zavar...
    Továbbá szeretnék navigációt az autóba, és érdekelne, hogy ti mit javasoltok, mert nekem a gyári megoldás nagyon tetszik, de nem tudom mennyire használható?! Most sajnos nincs se monitor, se semmi navigáció az autóban...


    Beszéltünk telón! Profilomba raktam be képeket és most ezt találtam!
    www.arwill.hu/portal/Budapest_/Elektro_alkatresz/Opto_megjelenites/Izzok/DC/Rizsszem_izzo_12V_1_792887_743884.html


    Szia! Megnéztem a képeidet, de én jobban szeretném a gyári megoldást (színt), csak nem tudom honnan lehetne azt az izzót beszerezni, meg gondolom egyszerűbb is, meg nem kell forrasztani...


    Ez amit be linkeltem az megegyezik a gyárival! Nem kell forrasztani csak cserélni!! Neve: RÍZSSZEMIZZÓ
    Northface 2012/12/25 15:13 (40447)
    gepsys írta:


    Ja csak Norszfész Attila puhosabb!


    Bekaphatod apuci
    Go to topOldal: 1...164165166167168169170...570