Üdvözöllek, Vendég
    Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.    Elfelejtett jelszó
    Go to bottomOldal: 1...160161162163164165166...570
    Minutus Toxicus 2013/01/15 04:52 (40949)
    Egy kàvéra beugranànk. Februàr elso hete?
    Atix 2013/01/15 04:46 (40948)
    Ha arra jártok, szívesen látunk benneteket!
    Minutus Toxicus 2013/01/15 04:40 (40947)
    A nejem Egomi.
    Minutus Toxicus 2013/01/15 04:38 (40946)
    Mlinky? Szép hely.
    Atix 2013/01/15 04:29 (40945)
    gepsys írta:
    Atix írta:
    Szevasztok! Tudom, rég volt reggel, de had osszam meg veletek mi fogadott. Nem súlyos, csak szép.

    Azta...
    Ez hol található?
    Gyönyörű!!! Simán lehetne wallpaper!!!


    Szantakrúz! (Pilisszentkereszt)
    gepsys 2013/01/15 04:24 (40944)
    Atix írta:
    Szevasztok! Tudom, rég volt reggel, de had osszam meg veletek mi fogadott. Nem súlyos, csak szép.

    Azta...
    Ez hol található?
    Gyönyörű!!! Simán lehetne wallpaper!!!
    Minutus Toxicus 2013/01/15 04:17 (40943)
    inrock írta:
    Toxic, ez mennyire reális vajon?

    www.hir24.hu/bulvar/2013/01/14/bizott-s-gps-ben-brusszel-helyett-zagrabban-kotott-ki/


    Sajnos lehet, hogy igaz. A belga sajto màr a mult héten lehozta. Az a probléma, hogy itt a jogsi életed végéig érvényes, nincs orvosi, vagy egyéb alkalmassàgi vizsgàlat, ergo amig nagy problémàt nem okoz, addig vezethet... még a félkegyelmu is.
    Itt a '60-as évek elején vezették be a jogositvàny megszerzésének intézményét, elozoleg alanyi jogon jàrt. A "kifuto" generàciotol nem meglepo bàrmilyen hasonlo akcio elkovetése.
    Atix 2013/01/15 04:05 (40942)
    inrock írta:
    De mire végigtaperolunk egyetlen Volvót!!! Aztán egy másikat. Meg megint másikat. Vége is van a talinak

    Jajj! Hát nem mindet, csak egyet. Minden jelentkező csak egyet, persze mindig mást. Oszt, ha eltalálta övé a két pont, ha nem, nem. Tetszik érteni?
    inrock 2013/01/15 03:54 (40941)
    inrock 2013/01/15 03:53 (40940)
    De mire végigtaperolunk egyetlen Volvót!!! Aztán egy másikat. Meg megint másikat. Vége is van a talinak
    Atix 2013/01/15 03:29 (40939)
    Wildhorse írta:
    Atix írta:
    Igen, ezért is kell az AWD.
    Wildhorse írta:
    Nem Volvo , de a háttértáj és a ház szép!

    Itt laksz? Kellemes lehet.



    Állat
    És bocsi!

    Nó promlémó.

    Viszont eszembe jutott szépemlékű bogaras koromból, hogy a talikon bekötött szemmel kellett végigtapogatni, és felismerni azt, hogy melyik évjáratú a autó. Ismerve a bogár változatos formáját, ez nem is volt könnyű. Nos, javasolnám a következő OVT-ra ezt a feladatot.
    Wildhorse 2013/01/15 03:14 (40938)
    Zoli855 írta:
    Üdv Mindenkinek!
    Jaja az egy V70 XC ám Paci.
    Jelentem a térdem javulgat, most olyan 30%-on működik. A gyógytorna hatásos de nagyon fáj, viszont naponta centikben mérhető hogy mennyit tudom elemelni a sarkam a földtől ha a térdhajlatom alá van támasztva egy összecsavart törülközővel. A balt olyan 20 centit a jobbat most 6-8 centit. Nem is gondoltam hogy így el fog gyengülni.
    Más, ma csak hogy biztosan jól kezdődjön az év kazánt kellett cserélni, marha élvezetes volt ezt egy székből feltett lábbal végig nézni tetőtől talpig beöltözve mivel a lakás közben 15 fokosra hült. Egy élmény volt. De most már jó idő van.
    Szegény kombik teljesen havasak, nembírok kimenni, hogy letakarítsam
    Üdv Nektek


    Ha segítség kell szólj!
    Viszünk piát, befűtünk, bepiálunk
    Wildhorse 2013/01/15 03:13 (40937)
    Atix írta:
    Igen, ezért is kell az AWD.
    Wildhorse írta:
    Nem Volvo , de a háttértáj és a ház szép!

    Itt laksz? Kellemes lehet.



    Állat
    És bocsi!
    Wildhorse 2013/01/15 03:12 (40936)
    Uhh tényleg benéztem

    Valami japán autót láttam bele....ez van, ilyen amikor az ember mazdát vesz


    sorry
    Atix 2013/01/15 03:12 (40935)
    Igen, ezért is kell az AWD.
    Wildhorse írta:
    Nem Volvo , de a háttértáj és a ház szép!

    Itt laksz? Kellemes lehet.
    Northface 2013/01/15 03:07 (40934)
    Helyes-helyes, csak így tovább! Aztán jöhet a doki száma, ha elégedett vagy vele, mert megnézetném én is a kattogós jobb oldali féltengelyemet (térd)!

    Kombik??? Csak nem valami új szerzemény a régi mellé?
    Zoli855 2013/01/15 02:51 (40933)
    Üdv Mindenkinek!
    Jaja az egy V70 XC ám Paci.
    Jelentem a térdem javulgat, most olyan 30%-on működik. A gyógytorna hatásos de nagyon fáj, viszont naponta centikben mérhető hogy mennyit tudom elemelni a sarkam a földtől ha a térdhajlatom alá van támasztva egy összecsavart törülközővel. A balt olyan 20 centit a jobbat most 6-8 centit. Nem is gondoltam hogy így el fog gyengülni.
    Más, ma csak hogy biztosan jól kezdődjön az év kazánt kellett cserélni, marha élvezetes volt ezt egy székből feltett lábbal végig nézni tetőtől talpig beöltözve mivel a lakás közben 15 fokosra hült. Egy élmény volt. De most már jó idő van.
    Szegény kombik teljesen havasak, nembírok kimenni, hogy letakarítsam
    Üdv Nektek
    Minutus Toxicus 2013/01/15 02:37 (40932)
    Nem Volvo? Mit szivtàl? Ez egy XC70-es.
    Wildhorse 2013/01/15 02:09 (40931)
    Nem Volvo , de a háttértáj és a ház szép!

    Itt laksz? Kellemes lehet.
    Wildhorse 2013/01/15 02:08 (40930)
    inrock írta:
    Hadd kérdezzem már meg, hogy mit csináltál volna a csapatós talin?
    Merthogy nem Cápával nyomultál volna ott, arra dúúrván nagy összeget merek feltenni


    Megy a Rover-rel és "pusztít"
    inrock 2013/01/15 01:14 (40929)
    Hadd kérdezzem már meg, hogy mit csináltál volna a csapatós talin?
    Merthogy nem Cápával nyomultál volna ott, arra dúúrván nagy összeget merek feltenni
    inrock 2013/01/15 01:13 (40928)
    Halló Kollégák,

    az jó válasz, ha azt mondom 'néhány'
    A végén viszont majdnem lefordultam a székről, hogy lerobbant a csaj... egy Volvóval. De aztán kiderült, hogy nem az
    Atix 2013/01/15 00:56 (40927)
    Szevasztok! Tudom, rég volt reggel, de had osszam meg veletek mi fogadott. Nem súlyos, csak szép.
    LadiszV70 2013/01/15 00:43 (40926)
    Nem tudok gyári számot mondani, de kezemben fogtam szóval biztos van!



    mr sas írta:
    ? ez így keskeny... mondj egy gyári számot, mert én nem találok ilyet, pedig ugyanilyen motor/váltó duruzsolt a zenyémben is... sztem akkorsincs benne...
    Wildhorse 2013/01/15 00:22 (40925)
    GODHD írta:
    Sajnos a ma este a Zidőjárás jóvoltából elmarad. Ami nem olvadt latyakká vagy sárrá, arra ráesik az ónoseső.


    Jaja olvad sajnos
    PEPITA 2013/01/15 00:13 (40924)
    Akkor majd legközelebb.

    Azért egy számot majd örömmel fogadok, hogy tudjalak hívni.

    Köszi: PEPITA
    GODHD 2013/01/15 00:09 (40923)
    Sajnos a ma este a Zidőjárás jóvoltából elmarad. Ami nem olvadt latyakká vagy sárrá, arra ráesik az ónoseső.
    mr sas 2013/01/14 23:52 (40922)
    ? ez így keskeny... mondj egy gyári számot, mert én nem találok ilyet, pedig ugyanilyen motor/váltó duruzsolt a zenyémben is... sztem akkorsincs benne...
    LadiszV70 2013/01/14 23:34 (40921)
    LadiszV70 írta:
    Valahol benne. A váltószerelő mutogatta!

    mr sas írta:
    hol?

    LadiszV70 írta:
    mr sas írta:
    Minutus Toxicus írta:
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.


    Az van hogy sokáig azt "kellett" hivatalból terjeszteni, hogy ezek a váltók, mivel szűrő nélküliek, örök-élet olajjal vannak feltöltve, s ezért fordul elő, az olajcsere utáni misztikum. Majd jöttek-mentek a tapasztalatok, hogy jóval kevesebb váltót kell cserélni, ha 60-80 ezrenkét cserélve van az olaj bennük....


    Sziasztok!

    Ez fura mert az enyémben van szűrő!
    PEPITA 2013/01/14 23:32 (40920)
    Szia!

    Írtam Neked mailt a ma estével kapcsolatban.

    Üdv: PEPITA
    LadiszV70 2013/01/14 23:28 (40919)
    Valahol benne. A váltószerelő mutogatta!

    mr sas írta:
    hol?

    LadiszV70 írta:
    mr sas írta:
    Minutus Toxicus írta:
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.


    Az van hogy sokáig azt "kellett" hivatalból terjeszteni, hogy ezek a váltók, mivel szűrő nélküliek, örök-élet olajjal vannak feltöltve, s ezért fordul elő, az olajcsere utáni misztikum. Majd jöttek-mentek a tapasztalatok, hogy jóval kevesebb váltót kell cserélni, ha 60-80 ezrenkét cserélve van az olaj bennük....


    Sziasztok!

    Ez fura mert az enyémben van szűrő!
    Wildhorse 2013/01/14 22:33 (40918)
    Volvo-mánia írta:
    Hát igen nem mindig igaz az hogy ha nehéz és nagy akkor jó.(lásd orosz cuccok)

    Nálam az 5e Ft-os Aldis kis szar már évek óta bírja és megfelelő értékekkel működik.Szinte egész évben rá van kötve a pótakksim fenntartó töltésen.


    Egész évben pörgeted vele a villanyórát ....nem túlzás?

    A régi akksit én is elrakom. Akkora a kapacitása, hogy vész esetére még a jelenlegi állapotában is alkalmas lehet.
    mr sas 2013/01/14 21:15 (40917)
    hol?

    LadiszV70 írta:
    mr sas írta:
    Minutus Toxicus írta:
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.


    Az van hogy sokáig azt "kellett" hivatalból terjeszteni, hogy ezek a váltók, mivel szűrő nélküliek, örök-élet olajjal vannak feltöltve, s ezért fordul elő, az olajcsere utáni misztikum. Majd jöttek-mentek a tapasztalatok, hogy jóval kevesebb váltót kell cserélni, ha 60-80 ezrenkét cserélve van az olaj bennük....


    Sziasztok!

    Ez fura mert az enyémben van szűrő!
    LadiszV70 2013/01/14 21:13 (40916)
    mr sas írta:
    Minutus Toxicus írta:
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.


    Az van hogy sokáig azt "kellett" hivatalból terjeszteni, hogy ezek a váltók, mivel szűrő nélküliek, örök-élet olajjal vannak feltöltve, s ezért fordul elő, az olajcsere utáni misztikum. Majd jöttek-mentek a tapasztalatok, hogy jóval kevesebb váltót kell cserélni, ha 60-80 ezrenkét cserélve van az olaj bennük....


    Sziasztok!

    Ez fura mert az enyémben van szűrő!
    LadiszV70 2013/01/14 21:06 (40915)
    850 TURBO írta:
    Ezt már én is hallottam hogy csere után bajok vannak vele, de miért? Én ezt raktam bele. Lehet hogy nem kellett volna.

    Minutus Toxicus írta:
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.



    Szia!
    Nem elég hogy dextron III! Nekem is most volt váltó mizériám (Aisin AW50-42LE) és utána néztem a dolgoknak. Valami specko csúszásgátló adalékkal ellátott olaj kell bele! Én mobile-t tettm bele, de majd megnézem a pontos nevét és elküldöm.
    Minutus Toxicus 2013/01/14 20:38 (40914)
    Ez, amit a képen mutatsz teljesen jo. Az a lényeg, hogy legyen rajta, hogy Dexron III-nak megfelel.
    850 TURBO 2013/01/14 20:31 (40913)
    Érdemes szintetikus váltó olajat tenni bele?
    850 TURBO 2013/01/14 20:23 (40912)
    Lefekvés előtt még muszáj. Nekem az első autóm 1999–benegy 1974-es Mk1-es Granada volt. Szegeden az egyik híd alól vettem 50ezerert, persze haza kellett húzni mert jarokeptelen volt. 2 évbe telt mire műszaki állapotú lett kikasztnizva, ujrafestve, motorfelujitva. V4-es motor volt benne kézi váltóval. Kb 20 literes fogyasztással lassú is volt, de 23 éves fejjel menő is. De rég is volt. Na akkor szép álmokat. Köszi hogy felhoztad ezt a Granadas témát.

    Minutus Toxicus írta:
    Ja, ebbe az örökolajos dologba màr belefutottam én is. Még tacsko koromban '90 kornyékén volt egy Ford Granadàm, és kijàrtam a XVIII. keruletbe az oreg Lézingerhez alkatrészekért. Vele beszélgettem egyszer, hogy kicserélném a vàltoban az olajat, mire megkérdezte, hogy "baj van a vàltoval?". Mondom, nincs, erre azt mondta, hogy akkor hagyjam a fenébe, ezekben örök olaj van, nem kell cserélni. Nos, amig a gép nàlam volt, nem is kellett... inkàbb a V4-es motort kellett volna, az nagyon vérszegény volt.
    GODHD 2013/01/14 20:21 (40911)
    S60zépjónapot Mindenkinek!

    Érdeklődnék a hátsókerekes szaktársaktól, hogy nincs-e kedve vkinek csatlakozni hozzám(nk) az este folyamán egy kis elhagyatott reptéri csapatásra?

    Természetesen a 940-el leszek!
    Minutus Toxicus 2013/01/14 20:16 (40910)
    Az elso mondatot értem. A màsodikat és a kérdést viszont nem. Pedig màr a màsodik kàvémat iszom.
    Minutus Toxicus 2013/01/14 20:11 (40909)
    Ja, ebbe az örökolajos dologba màr belefutottam én is. Még tacsko koromban '90 kornyékén volt egy Ford Granadàm, és kijàrtam a XVIII. keruletbe az oreg Lézingerhez alkatrészekért. Vele beszélgettem egyszer, hogy kicserélném a vàltoban az olajat, mire megkérdezte, hogy "baj van a vàltoval?". Mondom, nincs, erre azt mondta, hogy akkor hagyjam a fenébe, ezekben örök olaj van, nem kell cserélni. Nos, amig a gép nàlam volt, nem is kellett... inkàbb a V4-es motort kellett volna, az nagyon vérszegény volt.
    850 TURBO 2013/01/14 20:06 (40908)
    De már megyek mert reggel korán kelek. Mindenesetre lecserelem az olajat. A synthetic-ettől érdemes belerakni?


    Minutus Toxicus írta:
    Ja, és nem kéne màr àgyban lenned? Mindjàrt éjfél.
    mr sas 2013/01/14 19:58 (40907)
    Minutus Toxicus írta:
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.


    Az van hogy sokáig azt "kellett" hivatalból terjeszteni, hogy ezek a váltók, mivel szűrő nélküliek, örök-élet olajjal vannak feltöltve, s ezért fordul elő, az olajcsere utáni misztikum. Majd jöttek-mentek a tapasztalatok, hogy jóval kevesebb váltót kell cserélni, ha 60-80 ezrenkét cserélve van az olaj bennük....
    Minutus Toxicus 2013/01/14 19:52 (40906)
    Ja, és nem kéne màr àgyban lenned? Mindjàrt éjfél.
    Minutus Toxicus 2013/01/14 19:51 (40905)
    Ezzel a cuccal ugy tunik nincs baj, de érdemes elolvasnod a 40902-es hozzàszolàst Volvo mània tollàbol.
    850 TURBO 2013/01/14 19:47 (40904)
    Ezt már én is hallottam hogy csere után bajok vannak vele, de miért? Én ezt raktam bele. Lehet hogy nem kellett volna.

    Minutus Toxicus írta:
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.
    Volvo-mánia 2013/01/14 19:38 (40903)
    Hát igen nem mindig igaz az hogy ha nehéz és nagy akkor jó.(lásd orosz cuccok)

    Nálam az 5e Ft-os Aldis kis szar már évek óta bírja és megfelelő értékekkel működik.Szinte egész évben rá van kötve a pótakksim fenntartó töltésen.
    Volvo-mánia 2013/01/14 19:33 (40902)
    A váltóban járó motor mellett kell megnézni a szintet,lehetőleg üzemmeleg állapotban és a megfelelő eljárást követve.Ha így csináltad akkor mutatja a megfelelő jelzést a nívópálca.
    PEPITA 2013/01/14 19:32 (40901)
    Sziasztok!

    Hány "rendes" autót, azaz VOLVOt látunk a filmben?



    Törésmentes szép napot mindenkinek! Vigyázzatok magatokra és a kocsikra is! Cápa ma itthon marad, nem viszem sózott útra, de a Range-t sem.



    PEPITA
    Volvo-mánia 2013/01/14 19:31 (40900)
    Üdv Mindenkinek!

    Így első blikkre én is.
    Minutus Toxicus 2013/01/14 19:21 (40899)
    "egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás..."

    Erre kéne legyen valami magyaràzat, de leginkàbb fel kellene deriteni az okot. Tul muszaki beàllitottsàgu vagyok ahhoz, hogy ezt csak igy elfogadjam... nehezen hiszem, hogy valamilyen ronto bübàjjal kezelnék a Dexron termékeket.
    Minutus Toxicus 2013/01/14 19:14 (40898)
    Géza bá írta:
    Nem akarom újra felhozni a benzines vs. dízel ügyet, de....

    totalcar.hu/magazin/hirek/2013/01/14/dizelt_vennel_akkor_szivni_fogsz/


    Ez egy kifejezetten balfaszul megirt cikk, egy odanemillö cimmel. Az derul ki belole, hogy az Euro6 kihivàsok elé àllitja az autogyàrtokat és az uzemanyagforgalmazokat is. Ennyi. Es, hogy ki fog szivni? Leginkàbb az, aki ezt az iràst osszeeszkàbàlta, mert ha kirugjàk a TC-tol, a hasonszoru cikkeibol osszeàllitott portfoliojàval nem talàl màs ujsàgiroi poziciot majd. Ami, tegyuk hozzà, lehet, nem is lesz akkora baj.
    mr sas 2013/01/14 19:05 (40897)
    egyébként néha előfordul, hogy amíg nincs cserélve az olaj semmi baja a váltónak, utána meg elkezd baxakodni... szívás...

    mr sas írta:
    ATF Dexron III az ajánlott bele

    850 TURBO írta:
    A szintet megnéztem hidegen is és melegen is. Jó értéken van.
    Remélem nem kezd behalni. Le akarom cserélni újra az olajat, mivel csere után kezdett el rosszalkodni de nem tudom mit tegyek bele, ezért kellene valami javaslat.

    Minutus Toxicus írta:
    Arra tippelnék, hogy kevés benne az olaj.
    mr sas 2013/01/14 18:56 (40896)
    ATF Dexron III az ajánlott bele

    850 TURBO írta:
    A szintet megnéztem hidegen is és melegen is. Jó értéken van.
    Remélem nem kezd behalni. Le akarom cserélni újra az olajat, mivel csere után kezdett el rosszalkodni de nem tudom mit tegyek bele, ezért kellene valami javaslat.

    Minutus Toxicus írta:
    Arra tippelnék, hogy kevés benne az olaj.
    Géza bá 2013/01/14 18:50 (40895)
    Nem akarom újra felhozni a benzines vs. dízel ügyet, de....

    totalcar.hu/magazin/hirek/2013/01/14/dizelt_vennel_akkor_szivni_fogsz/
    850 TURBO 2013/01/14 18:38 (40894)
    A szintet megnéztem hidegen is és melegen is. Jó értéken van.
    Remélem nem kezd behalni. Le akarom cserélni újra az olajat, mivel csere után kezdett el rosszalkodni de nem tudom mit tegyek bele, ezért kellene valami javaslat.

    Minutus Toxicus írta:
    Arra tippelnék, hogy kevés benne az olaj.
    Minutus Toxicus 2013/01/14 17:38 (40893)
    Arra tippelnék, hogy kevés benne az olaj.
    850 TURBO 2013/01/14 17:34 (40892)
    Nos én nem lapatolok havat.

    Lehet, hogy valaki tud itt segíteni! Miután lecsereltem a váltó olajat, jöttek ezek a tünetek. Belefekezek egyet majd próbálok kigyorsitani, de csak a motor pörög fel, a valto meg olyan hangot ad mintha fogaskerék daralna, elenged gázt majd finoman gyorsitok és megy minden. Azt is észrevettem ha a kint meleg (30celsius) van akkor "s" módban nem akar visszavaltani. Szintén üresen pörög a motor és hallatszik a fura kerepelo hang. Felfelé tökéletesen működik minden módban. Az autó egyébként vezethető, csak valami nincs rendben és nem akarom tönkretenni a váltót. Az autó egy 1995 850t5 210ezerrel.(automata)
    Ti milyen olajat használtok illetve javasoltok.
    Válaszokat előre is köszönöm.

    Wildhorse írta:
    Minutus Toxicus írta:
    Jonap.

    En nem tudom, mi tortént itt, de kozel 24 oràja nem volt egy hozzàszolàs sem. Nos, ehhez nem hiszem, hogy kellene még tobb topik.



    jah

    Biztos mindenki havat lapátol....

    Én tegnap egész nap akksit töltöttem (bele is fáradtam......). Múlt héten Viktorék megjavították a generátoromat. Pár napra rá pár másodpercre kiírta, hogy elektromos hiba. Mivel generátor nélkül mentem 50km-t, így valszeg az akksi volt merült. Kapott egy egész napos töltést és most jók vagyunk. Elkövetkező pár napban kiderül, hogy ez-e a hiba.
    Wildhorse 2013/01/14 17:24 (40891)
    Minutus Toxicus írta:
    "Én tegnap egész nap akksit töltöttem (bele is fáradtam......)."

    Mé', pipettàval töltötted bele az elektronyokat?


    jah, meg a teherautóba való akksi sem könnyű

    BTW töltős tapasztalatot is szereztem az elmúlt pár napban: van két töltőm. Egy "profi" és egy teszkós. A teszkóssal töltöttem a régi akksimat és poénból rámértem multiméterrel - no a jószág 15V körül töltött és az akksi pezsgett.
    Szóval ki jót akar ne használjon ilyen cuccot. Attól, hogy nagy és nehéz nem biztos, hogy jobb. Főleg ha lemálló teszkó matrica van rajta.

    Biztonság kedvéért a profi cuccra is rámértem és teljesen jó volt (ráadásul konfigulható, hogy 14,3V felett ne is legyen a töltöfeszültség).
    Minutus Toxicus 2013/01/14 17:15 (40890)
    "Én tegnap egész nap akksit töltöttem (bele is fáradtam......)."

    Mé', pipettàval töltötted bele az elektronyokat?
    Wildhorse 2013/01/14 17:04 (40889)
    Minutus Toxicus írta:
    Jonap.

    En nem tudom, mi tortént itt, de kozel 24 oràja nem volt egy hozzàszolàs sem. Nos, ehhez nem hiszem, hogy kellene még tobb topik.



    jah

    Biztos mindenki havat lapátol....

    Én tegnap egész nap akksit töltöttem (bele is fáradtam......). Múlt héten Viktorék megjavították a generátoromat. Pár napra rá pár másodpercre kiírta, hogy elektromos hiba. Mivel generátor nélkül mentem 50km-t, így valszeg az akksi volt merült. Kapott egy egész napos töltést és most jók vagyunk. Elkövetkező pár napban kiderül, hogy ez-e a hiba.
    mr sas 2013/01/14 17:02 (40888)
    szép állapotok vannak...

    sattila írta:
    hóakadály?

    Minutus Toxicus írta:
    Jonap.

    En nem tudom, mi tortént itt, de kozel 24 oràja nem volt egy hozzàszolàs sem. Nos, ehhez nem hiszem, hogy kellene még tobb topik.
    mr sas 2013/01/14 17:01 (40887)
    mornin'
    sattila 2013/01/14 17:01 (40886)
    hóakadály?

    Minutus Toxicus írta:
    Jonap.

    En nem tudom, mi tortént itt, de kozel 24 oràja nem volt egy hozzàszolàs sem. Nos, ehhez nem hiszem, hogy kellene még tobb topik.
    Minutus Toxicus 2013/01/14 16:02 (40885)
    Jonap.

    En nem tudom, mi tortént itt, de kozel 24 oràja nem volt egy hozzàszolàs sem. Nos, ehhez nem hiszem, hogy kellene még tobb topik.
    lakio 2013/01/13 17:46 (40884)
    Maki S60 írta:

    Ha témakörök lennének biztosan könnyebben kinyerhető lenne az információ, de ha itt felteszed a kérdésed, akkor is jó eséllyel kapsz rá választ. De abban igazad van, hogy el tud veszni a hozzászólásod az beszélgetésben...


    pont ez az..
    Maki S60 2013/01/13 16:58 (40883)
    850 TURBO írta:
    Vajon mi indítana be egy fórumot? 1365 tagja van a volvowiw-nek. Ne tudom hogy ki mennyire aktív, de ez elég létszám ahhoz hogy a fórum mindig friss legyen. Engem például pont a forumozas hozott ide, sőt azt hittem ez egy fórumos oldal.

    Én leginkább csak olvasom a fórumot (de azt napi szinten), mert a nagy távolság miatt nem tudok aktív tagja lenni a közösségnek, de imádok "volvozni".
    Ha témakörök lennének biztosan könnyebben kinyerhető lenne az információ, de ha itt felteszed a kérdésed, akkor is jó eséllyel kapsz rá választ. De abban igazad van, hogy el tud veszni a hozzászólásod az beszélgetésben...
    gegee 2013/01/13 12:40 (40882)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    gegee írta:
    'Nite.

    Most találtam, nekem nagyon tecc:



    Mennyire jó ez a rágó! Sajnos itthon én csak Ferihegy T2-ön láttam a duty free shopban.


    Hejhalla.
    Dutyi frí shop? Börtönmentes bolt?
    Csabasz 2013/01/13 08:19 (40881)
    Hi!

    Értem mire gondolsz.Itt ugyan nincsenek témakörök, viszont nem kapod azt a választ sem hogy a google a barátod, vagy használd a keresőt és a többi és a többi.Tapasztalatból mondom, felteszed a kérdésed, megírod a problémád és valaki segíteni fog.Ennyi!
    850 TURBO 2013/01/13 06:46 (40880)
    Vajon mi indítana be egy fórumot? 1365 tagja van a volvowiw-nek. Ne tudom hogy ki mennyire aktív, de ez elég létszám ahhoz hogy a fórum mindig friss legyen. Engem például pont a forumozas hozott ide, sőt azt hittem ez egy fórumos oldal.
    Wildhorse 2013/01/13 02:49 (40879)
    lakio 2013/01/12 20:40 (40878)
    OK
    Wildhorse 2013/01/12 20:37 (40877)
    Az oldal Joomla alapú. A legfontosabb, hogy a fórumozás ne igényeljen plusz regisztrációt. A phpBB-re nincs kipróbált megoldás.

    Jó a jelenlegi Kunena - ugyanezt tudja ( www.kunena.org/forum/index ), mint a phpBB. A másik, ha egyszer a közösségi részben a csoportok sincsenek kihasználva, akkor miért lenne jobb, ha a Kunena lenne így beállítva?

    További érv: a társ Volvo-s oldalakon látom, hogy a szétaprózott csoportok miatt nehezebb követni a topikokat, sok esetben befullad egy csomó téma.

    Nem IT fórum vagyunk, sokan már akkor boldogak, ha regisztrációt végigviszik. És tényleg nincs akkora annyi téma, hogy igényelné (még).
    lakio 2013/01/12 20:18 (40876)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    850 TURBO írta:
    Szia, én pár napja vagyok itt és engem is meglepett hogy nincsenek külön témák, de szerintem ezen dolgoznak már.

    3 éve nem nyúltam a weblapkódhoz Pedig kéne frissíteni


    aa, szóval kb. chat alapon megy. szerintem így nem nagyon praktikus, viszont hogy ha kevés a heti hozzászólás a témákhoz..

    igy nemjó?
    www.phpbb.com
    Wildhorse 2013/01/12 19:52 (40875)
    Minutus Toxicus 2013/01/12 19:33 (40874)
    Wildhorse [kispaci] írta:
    850 TURBO írta:
    Szia, én pár napja vagyok itt és engem is meglepett hogy nincsenek külön témák, de szerintem ezen dolgoznak már.

    3 éve nem nyúltam a weblapkódhoz Pedig kéne frissíteni


    He? Ez minimum egy fenyités, max fövesztés. Ezé' tartunk, hogy itt jopofizz, a melo meg le van szarva?
    Wildhorse 2013/01/12 19:26 (40873)
    850 TURBO írta:
    Szia, én pár napja vagyok itt és engem is meglepett hogy nincsenek külön témák, de szerintem ezen dolgoznak már.

    3 éve nem nyúltam a weblapkódhoz Pedig kéne frissíteni
    850 TURBO 2013/01/12 19:25 (40872)
    Azért csak szamarkodj, hátha tudunk segíteni

    lakio írta:
    ..üdv mindenkinek, új vagyok, külfoldi.

    Kicsit zavart, nem tudom magam kiszamárkodni. Hogy mülködik itt a fórum? Mi értelme van hogy ha nem csoportokban vannak a témák?

    példa:
    www.matthewsvolvosite.com/forums/

    vagy:
    forum.volvoklub.cz/index.php

    Vagy csak beálítás kérdése?
    Wildhorse 2013/01/12 19:24 (40871)
    lakio írta:
    ..üdv mindenkinek, új vagyok, külfoldi.

    Kicsit zavart, nem tudom magam kiszamárkodni. Hogy mülködik itt a fórum? Mi értelme van hogy ha nem csoportokban vannak a témák?

    példa:
    www.matthewsvolvosite.com/forums/

    vagy:
    forum.volvoklub.cz/index.php

    Vagy csak beálítás kérdése?



    Ez a főfórum - nevezhetjük egyfajta "csevejdének", ahol mindent meg tudunk beszélni.
    A fórum forgalma (napi hozzászólásszáma) nem teszi indokolttá, hogy tagozódjunk. Ha naponta-hetente ránézel a fórumra egészen emészthető formában végigkövethető és sok érdekes dolog megtudható.



    Spéci csoportok itt vannak. Minitalikat nagyon-nagyon spéci dolgokat itt lehet megbeszélni:
    www.volvowiw.hu/index.php?option=com_community&view=groups&Itemid=54


    Egyébként a főfórum Kunena alapú, csak egy kis trükkel 1 db topikra lett beüzemelve.
    850 TURBO 2013/01/12 19:17 (40870)
    Ohh..... Akkor tévedtem. :O

    Minutus Toxicus írta:
    Jonap.

    Szeva kulfoldi,

    Dirkt ilyen, nincs értelme szétaprozni az egészet, ezt a feluletet mindenki olvassa. Igazàbol vannak specifikus csoportok, de nem nagyon mukodnek, arrol nem beszélve, hogy lehet, azt is érdekli egy-egy téma, aki nem tagja mondjuk annak a csoportnak, ahol arrol épp szo van.

    Ennyi.
    850 TURBO 2013/01/12 19:14 (40869)
    Szia, én pár napja vagyok itt és engem is meglepett hogy nincsenek külön témák, de szerintem ezen dolgoznak már.
    Minutus Toxicus 2013/01/12 19:12 (40868)
    Jonap.

    Szeva kulfoldi,

    Dirkt ilyen, nincs értelme szétaprozni az egészet, ezt a feluletet mindenki olvassa. Igazàbol vannak specifikus csoportok, de nem nagyon mukodnek, arrol nem beszélve, hogy lehet, azt is érdekli egy-egy téma, aki nem tagja mondjuk annak a csoportnak, ahol arrol épp szo van.

    Ennyi.
    850 TURBO 2013/01/12 19:11 (40867)
    Hali,
    Nincs blogom,azt nem tudom hogy működik.
    A teljesítményt mint a legtöbb országban itt sem engedi a hatósági hogy kihasználjam, az autót megvettem és próbálok kíhozni belőle a legtöbbet. Ez amolyan hobbi számomra. Dec 21-én kaptam egy jó kis gyorshajtás büntetést is, meg ugrott 4pontom a 12-bol.
    lakio 2013/01/12 19:06 (40866)
    ..üdv mindenkinek, új vagyok, külfoldi.

    Kicsit zavart, nem tudom magam kiszamárkodni. Hogy mülködik itt a fórum? Mi értelme van hogy ha nem csoportokban vannak a témák?

    példa:
    www.matthewsvolvosite.com/forums/

    vagy:
    forum.volvoklub.cz/index.php

    Vagy csak beálítás kérdése?
    Wildhorse 2013/01/12 18:27 (40865)
    gegee írta:
    'Nite.

    Most találtam, nekem nagyon tecc:



    Mennyire jó ez a rágó! Sajnos itthon én csak Ferihegy T2-ön láttam a duty free shopban.
    Wildhorse 2013/01/12 18:26 (40864)
    Üdv itt

    5 liter az tényleg jó!
    inrock 2013/01/12 17:06 (40863)
    Halló Kollégák,

    frankó! Mögötte pedig egy S80 van elbújva.
    gegee 2013/01/12 10:39 (40862)
    'Nite.

    Most találtam, nekem nagyon tecc:

    gegee 2013/01/12 10:30 (40861)
    850 TURBO írta:
    Sajnos Magyarországon elkövetik azt a hibát, hogy az autót nem viszik időszakos szervizre, köszönhető a berekhez viszonyitott magas szervíz költségekhez.Itt nálunk olyan természetes dolog a 10000ezres szervíz, mint a reggeli mosakodas és az autók is lényegesen jobb állapotban vannak a korukhoz képest. Itt mindegyik első szerias s80-as t6 os motorral jött ki. Mellesleg itt a Volvokat "nagymama autoknak tartják amik lassú vacakok" és olyanok vezetik akik nem tudnak vagy most tanulnak vezetni.

    Géza bá írta:
    Az enyém 2001-es 5 sebességes zsírtonik. Az olajcsere időlegesen megszüntette a váltás közbeni rángatást (3-4 és 3-2). Az évzáró vacsin beszélgetve Seres mesterrel, fel lettem világosítva. Ugyanis a szeleptest kopott és nem zárnak rendesen a kis golyócskák, ettől nem épül fel az olajnyomás megfelelően. A régi olaj "elfolyósodott" és ez okozott rángatást, a tömítetlenség miatt elszökött az olaj és az olajnyomás is. Az új olaj lényegesen sűrűbb, így most működik a rendszer. A szeleptest azonban továbbra is kopott! Előbb vagy utóbb ki kell cserélni. Karcsi szerint ez hipp és hopp megcsinálható, azonban a számla végösszege szerintem kissé kellemetlen, mert úgy 350ezer felett van/lesz valahol.

    Azt mondom, hogy használni elképzelhetetlenül jó. Relatíve sokat autózva a hegyekben, rendkívül hasznos a kézi kapcsolás lehetősége. Komoly motorfékkel lehet leereszkedni vele. A hajtű kanyarok előtt szoktam csak 2-be vissza, mert az már komoly lassítást eredményez. Városi használatra gondolom nem kell ecsetelni az automata előnyeit.

    A nagy teljesítményű autókkal azért érdemes óvatosnak lenni, mert az előző gazda nem véletlenül vette. Ezeket hajtani szokták és nem babusgatni. Tessék nagyon alaposan megnézni a kiszemelt példányt!
    Neked közelebb van Wiener Neustadtban a Volvo Baumgartner, mint itthon bármi. Esetleg arrafelé érdeklődni?......


    Hejhalláj.

    Na, ahogy nézem, te se a szomszédból írogatsz...

    Nincs valami blogod, a kinti létről?
    Ki tudod használni a ménest, lehet felétek gyorsan hajtani?Mondjuk az ország közepe felé biztos kedvező a népsűrűség hozzá, csak nem tudom, vannak e arrafelé utak...
    T_H 2013/01/12 04:53 (40860)
    Sziasztok,

    Zoli855 beszélt erről a felületről miközben az új szerzeményemet ápolgatta.
    (s60 D5 2004/7 új kasznis kézi váltóval)

    Több ismerősöm tapasztalata alapján váltottam a franciákról a "svédekre"
    Annak ellenére, hogy párszor már körüljárhatta volna a földet nagyon egyben van a gép.
    A szokásos vezérműszíj-görgők cserén kívül a lengőkar szilentek és motortartó csere lesz még és a fűtőkályhát kell megnézni, hogy miért nem működik.

    Tetszik a csendessége és hogy úgy egybe van az egész gépezet.
    Meglepett, hogy Debrecen Bp 140es tempomattal 5l-t fogyasztott.
    Városi használat már azért kajásabb nála, de a jelenlegi 5,4-es fogyasztás is elfogadható (1 tanknyi kihasználása alapján)
    Minutus Toxicus 2013/01/12 03:10 (40859)
    Biztos szerelmes a lelkem, kacsintgat a csajokra.
    Maki S60 2013/01/12 02:25 (40858)
    Sajnos előjött egy elég kellemezlen probléma az autómon...
    A xenon lámpa egyszercsak menet közben kialszik, először az egyik, aztán újra kigyullad, aztán elalszik a másik, aztán az is újra kigyullad, és így tovább mi lehet a gond?
    wrcviktor 2013/01/12 00:07 (40857)
    Máris írta:
    Üdv Mindenkinek!
    Tanácsot szeretnék kérni, S40 1.9D 2001 kocsimon szeretnék olajat cserélni, milyet ajánlanátok, és hamarosan vezérlést is kell cserélnem , keresgéltem a neten , több márkát is találtam , szerintetek melyik lenne ár/érték arányban a megfelelő márka?


    Alvázszámot küldjél, ha árakat szeretnél.
    sattila 2013/01/11 20:05 (40856)
    mr.sas szedjél széntablettát... (jelszó: nem kell fosni semmitől!)

    )))))
    sattila 2013/01/11 20:02 (40855)
    Küldesz neki egy fekete rappert megfordított bézbólsapkában meg lógóseggű nadrágban? ))


    Minutus Toxicus írta:
    Ja, csak ugy tàjékoztatàsul kozlom, hogy meg van a fonokod telefonszàma, lehet, hogy megér nekem otven centet, hogy ràd irànyitsam a figyelmét.
    gepsys 2013/01/11 18:18 (40854)
    Minutus Toxicus írta:
    Oszt mit csinàlsz? Hoembert épitesz? Vagy nincs ho?

    Esőből és latyakból nehéz, de hát próbálkozik az ember!
    Minutus Toxicus 2013/01/11 18:00 (40853)
    Oszt mit csinàlsz? Hoembert épitesz? Vagy nincs ho?
    gepsys 2013/01/11 17:58 (40852)
    Minutus Toxicus írta:
    Ja, csak ugy tàjékoztatàsul kozlom, hogy meg van a fonokod telefonszàma, lehet, hogy megér nekem otven centet, hogy ràd irànyitsam a figyelmét.

    Kérlek szépen ő még kevesebbet tartózkodik bent mint én, úgyhogy kár lenne azért az ötven centért!
    Amúgy meg az üzlet előtt álltam és telefonról írtam!
    Minutus Toxicus 2013/01/11 17:49 (40851)
    Ja, csak ugy tàjékoztatàsul kozlom, hogy meg van a fonokod telefonszàma, lehet, hogy megér nekem otven centet, hogy ràd irànyitsam a figyelmét.
    Minutus Toxicus 2013/01/11 17:47 (40850)
    Ergo még csak nem is vagy a munkahelyeden... no comment.
    Go to topOldal: 1...160161162163164165166...570