Üdvözöllek, Vendég
    Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.    Elfelejtett jelszó
    Go to bottomOldal: 12345678...570
    monohisztor 2024/03/07 12:35 (57176)
    Sziasztok!
    Úgy alakult, hogy a családban egy másik S40/2003 modell jobb hátsó ajtaját cserélni kellett egy horpadás miatt. A szerviz egy komplett bontott ajtót talált, ezért a csere után megmaradt annak teljes belsősége, üveggel együtt. Itt őrzöm egy ideje, sjnálom kidobni. Ha ismerősi körökben tudnátok valakit, akit érdekelhet, megköszönném, ha összehoznátok vele. Több helyen is hirdettem már, de még nem vitte el senki...
    gabo73 2024/03/06 11:21 (57175)
    Nézd a jó oldalát is,legalább nem merül le az akksid ha véletlen rajtamarad.Az sem jobb mint a vóvónál hogy rádiót is csak benne a gyújtáskóccsal eggyesre fordítva tudsz csak hallgatni,egy pár dolog azért áram alatt van.Várod az asszonyt a bevásárlásnál,hallgatod a rágyijót nappal,a műszerfal,a kezelők,a légzsákrendszer meg ott figyel közben.Ha direktbe kötöd,akkor meg szépen ezek a modern masinák lemerítik pár nap alatt az akkut.Új pioneerok a gyújtás ráadásakor már kapcsolnak be autómaticusan,indításkor meg pukkan a hangszóróknál.Szép teknológija ugyebár.
    inrock 2024/03/04 17:53 (57174)
    Halló Kollégák,

    trükkös a kesztyűtartó? Én meg morcolom a szemöldökömet, mert az Aurisban csak akkor van a kesztyűtartóban világítás, ha gyújtásra van adva. Mekkora visszalépés ez a V40-hez képest
    gegee 2024/03/04 05:42 (57173)
    Ami kéne ebből a dodzsemből, az a farmer szerű kék üléshuzat, belső borítás.Ha lenne ilyen utólagosan, régebbi gépekhez is, lecipzározható-tépőzárható megoldással, akkor kb futnék érte a szalonba...
    Még nem tettem le arról az ötletemről, hogy rossz-régi farmergatyákból (turkáló rulez!) varratni valami üléshuzatot erre vagy a következő kocsinkra...legalább az ember segge-háta alá.

    Aki a bőrülést kitalálta, agyon verném.
    gegee 2024/03/04 05:28 (57172)
    totalcar.hu/tesztek/2024/03/02/volvo-ex30-ultra-single-motor-extended-range-teszt/
    .
    Hát nem tudom, nem esek hanyatt ettől...persze, nem is én vagyok a célcsoport.
    423 cm-rel nem igazán családi autó, csak maximum a 160 centis embereknél.
    Bazzegh, a V70 az 482 cm hosszú, és mögöttem az is szűköcske...
    Ez ilyen városjáró, futkorászós, ingázó, második-harmadik ekoverda lesz gazdaghéknál, másra nem nagyon jó.
    És ez, hogy ilyen szarul működik az ajtónyitás-zárás, vicc.A szerző említi, hogy majd szoftverfrissítéssel megoldják; hát, nem vagyok én ebben olyan biztos.Fórumokban olvasni sokkal durvább dolgokról modern Volverek esetében, a motorkrachig bezárólag, és a cég szarik rá, nem foglalkoznak az ügyféllel.
    Modern Volvert úgy/akkor kell venni, hogy ha az se okoz gondot, ha két éven belül saját kassza költségére motorcsere ára is belefér.Ez mondjuk igaz más gyártókra is.
    Kesztyűtartó csak gyújtásra nyitható?WTF?
    Csomagtér kurva kicsi, motor feleslegesen erős.Mi a fütykösnek bele 272 ló?Nem ésszerűbb volna mondjuk 120-140 átlagos ló és akkor csak 7-8 milliós vételár volna, nem 15-20???Vagy ez csak a vásárlók érdeke lenne?
    gegee 2024/03/01 04:33 (57171)
    Na jó, de egy szint felett meg már azért nem kattintanak meg telefonálnak, mert túlárazott lesz.Veszélyes tud ez is lenni.
    Mostanában árulgattam ezt-azt (nem autót, olcsó filléres cuccokat), de még ott is nagyon kell tudni, hogy mi a megfelelő ársáv, mert simán az ember nyakán marad minden.
    Pedig itt a helyiek nem olyan nagyon árérzékeny népek, elvileg ugye, vagyis nem kéne azok legyenek.Viszont mégis azok.

    Sok dolgot az új ár 10%-án sem lehet eladni, pedig szinte használatlanok, de minimum jó állapotúak.A svédek is elég szarrágóak manapság.
    gegee 2024/03/01 04:28 (57170)
    Azért csak tedd fel a kérdést, az nem kerül pénzbe, válasz meg hátha mégis lehet...
    gegee 2024/03/01 04:25 (57169)
    totalcar.hu/tesztek/2024/02/29/toyota-yaris-gr-facelift-finnorszag-befagyott-to/
    .
    Az irány az nagyon jó, februárban skandináv tó jegén csapatni keresztbe, de nem egy ilyen kis fosh játékautóval kellett volna.A Yaris az egy dodzsem, ha ezer lóerős a motorja, akkor is.
    Legalább egy Lancer Evo, Wrx STI, vagy valami hasonlovat kellett volna hozniuk.
    inrock 2024/02/28 15:59 (57168)
    Halló Kollégák,

    sajnos nem vagyunk olyan sokan itt, hogy tudjunk segíteni
    Mikilakatos 2024/02/27 22:18 (57167)
    Sziasztok. Automata váltó ügyben tud valaki segíteni?
    inrock 2024/02/26 16:46 (57166)
    Halló Kollégák,

    nézz körül a hahun (például), hogy miféle árak vannak a hasonló autóknál. Azokhoz mérheted a tiédet.
    gabo73 2024/02/25 20:52 (57165)
    A kereskedő meg soha nem nézi
    gabo73 2024/02/25 20:51 (57164)
    Kiindulási alapnak pont jó,be lehet vele két pont közé lőni az árat.Tapasztalat mindig drágábban kínàld,ár alatt vagy megközelítőleg rá se kakkantanak,felette meg van miből alkudni és engedni
    monohisztor 2024/02/25 17:53 (57163)
    Sziasztok!

    Szerintetek a magyar használtautó piacon mennyire releváns egy adott autó Eurotax szerinti értéke? A magánvásárlók számon tartják ezt az adatot? És a kereskedők törődnek vele? Ha igen, mennyire veszik komolyan? Fontolgatom egy kitűnő állapotú S40/2004 2.0 eladását, ezért érdekel.
    Kösz, üdv!
    gegee 2024/02/24 16:08 (57162)
    Van itt erre felénk ilyen veteránautós fesztivál, nem mondom, hogy olyan, mint a britteknél a Festival Of Speed Goodwoodban, de valami hasonló, nyomokban.Na, tavaly kijutottam, és volt is egy ilyen Cián Volver, majd elővakarom a képeimet, aztán betallózom.Nagyon sakál jó, azonnal kéne, de valszeg csak nézegetném, mert jó eséllyel nem férnék bele, annyira alacsony a kocsi és rossz a derekam.
    gegee 2024/02/24 16:01 (57161)
    A zsernyákluvnyák, illetve a főnökeik tényleg elmehetnének a búsba, nem tudom, mi volt a párbeszéd, de vicces, hogy erősítést hívtak a kalapos búsúló juhászra, holott annak igaza volt.
    gegee 2024/02/24 15:48 (57160)
    Nekem is volt hasonló, Wartunggal; már a járdaszegélyre se ment fel, annyira csúszott a kuplung.Faternak volt egy akkoriban munkanélküli autószerelő cimborája, az cserélte ki a lakótelep tövében (ahol lakott a manusz) a parkolóban, egy szombat délelőtt.Ez a 90-es években nem számított ritkaságnak, már mint a 7vgi, parkolóban szerelgetés.
    Szép volt, jó volt(?), de inkább ne jöjjön vissza az a korszak se...
    gegee 2024/02/24 15:43 (57159)
    Loller, ez q kemény lehetett.De hát már az ötlet is az, hogy Kispolákkal Zsukot menteni, már ne is haragudj.

    Fiatalkorunkban haveri körben én is mentettem sok mindent, Wartunggal másik Wartungot (féltengelyre kötözve, nem csináltunk belőle rendszert), aztán már Opel Kadettel Alfasudot, Kispolákot, valamilyen faros Skodát, meg még az öreg isten tudja mit.Volt egy fantaszta cimborám, jó pár roncs kocsit megvett, hogy majd megcsinálja, felújítja, kettőből rak össze egyet, hát, sose valósult meg egyik projekt se, de nem akartam neki nemet mondani, amúgy jó arc volt, sok hülyeségben voltunk együtt.
    Így megy ez, valszeg mindenkinél.
    gegee 2024/02/24 15:35 (57158)
    A hétközepi Tottakáros cikkből:

    Valami agyatlan vadb@romnak Békamegyeren eszébe jutott, hogy a hatodikról hosszabbítót lelógatva kezdje el töltikézni a mozdony méretű Volverjét...
    Aminek az ára jó eséllyel meghaladja a lakásáénak az árát.
    Az ilyeneken csak röhögni lehet.
    gabo73 2024/02/22 16:50 (57157)
    Kérlek,mi sem eccerűbb.50%-volvo p1800,49% cyán,1% lédi utánfutó
    inrock 2024/02/21 16:06 (57156)
    Halló Kollégák,

    nekem tetszik az autó, úgy ahogy van.
    Az eredeti Volvo összetevőkre azért kíváncsi lennék.
    gabo73 2024/02/21 09:50 (57155)
    dex.hu/x.php?id=inxtc&url=https%3A%2F%2Ftotalcar.hu%2Fmagazin%2Fhirek%2F2024%2F02%2F20%2Fvolvo_p1800_cyan_gt_galeria%2F Biztos nem egyforma az ízlése mindenkinek,de azért azon a kalydi féle hátsólámpán gondolkozhattak volna még egy csicsikét,retromodban is vannak gyönyörű dolgok
    gabo73 2024/02/20 09:44 (57154)
    Meg az hogy a két csitrijányt kikűldték szolgálatban egy kis bevételért.Mi mást csinálhatnának itt szabolcsban?Rendvédelemnek kevés,közlekedésinek meg elmennek ha már kitanulták a szakmát.A törvényeket már pedig be kell tartatni!
    inrock 2024/02/19 16:28 (57153)
    Halló Kollégák,

    szóval csak az volt a probléma, hogy álló helyzetben fel volt kapcsolva a tompított. Értem
    gabo73 2024/02/19 11:36 (57152)
    gabo73 2024/02/14 11:47 (57151)
    Első trabancom 6v-os dinamós,állandóan lemerült mert kevés volt a töltés.Eccer pont melóba indulás előtt nem akart életre kelni,minusz 15 körül volt az idő.Iccsanyámmal próbáltuk tolni a jeges úton,visszafelé forgott a kereke is (emelkedőn laktunk),persze nem volt hajlandó indulni.Agybaj,be az udvarra,az első dolog a sufniban egy csákány volt,vissza az ucca végére,úgy sikerült belevágni a motorháztetőbe hogy pont a két hengerfej közé szorult bele.Aztán kapott 12v-os dácsija generátort valamikor.Meg a barkasz benzines kályháját varázsoltam bele.Pólóban trabantoztam télen.Míg minden jukon nem jött a láng,még a sejhajom luka is kormos lett,örültem hogy nem égett le az egész.Elguruló kerekek fékdobostól,állandóan eldugult karbi,mindig fityegő függőcsapok,ezt még kellett zsírozni,öklömnyi jukacsok az alján,műszakira apám belemezelte,persze popszegeccsel,mert a kasznis akkor is hónapokig ült rajta.De általában véve mindig ment amikor kellett.Szép idők voltak,azoknak az autóknak lelkük volt
    inrock 2024/02/13 18:03 (57150)
    Én Trabanttal kezdtem, jó kis autó volt akkoriban. Egyszer hazajöttünk vele 100km-t csúszó kuplunggal. Gyorsulás az mégannyira sem volt. Apám egy délután simán kicserélte (az eredeti kuplungtárcsa felső rétege por formájában volt megtalálható a váltón belül).
    inrock 2024/02/13 17:58 (57149)
    Halló Kollégák,

    én egyszer ültem ilyenben, 14 évesen. Először hátra akartak ültetni, benéztem, aztán mondtam, hogy nem
    Így elöl ültem, de az is elég volt egyszer.
    gabo73 2024/02/13 16:20 (57148)
    Az utolsón nekem is volt vonóhorog.Soha nem felejtem mikor a szomszéd zsukját mentettem vele,olyat fékezett a háza előtt hogy letépte a hátfalat a kispókról.Négy nyolcas anya rögzítette az egész kócerájt,a motor mindjárt földet ért szegényben.A váltókar meg lefeküdt a padlóra,én meg rángógörcsöt kaptam ijedtemben.
    gegee 2024/02/13 14:57 (57147)
    Ami a durva, hogy eszembe jutott, polákok eljöttek Kispókkal egészen Magyarországig lenygyelpiacozni, ugye; de volt pár elvetemült, aki üvegtigrist is elhúzott vele.Na, ahhoz kell az elborultság, 24 lóerővel lakókocsizni, még ha csak egy kutyaól méretű is volt az...
    gegee 2024/02/13 14:46 (57146)
    Az a Tokkár meg Tottakár akart lenni.
    gegee 2024/02/13 14:45 (57145)
    Haha, igen?
    Nekem Wartung adatott meg abban az időszakban, nagyszülőktől örököltem meg, újonnan volt vásárolva, egyidős volt velem...
    Annak is voltak nyűgjei, de azért a becsukott szemmel szintig nem kellett eljutnom.
    Az utolsó szavaid kétségtelenek, a mai srácoknak sem ártana valami ilyesmi "nevelés".
    Akkoriban voltak kiírva a exxoci csodák hátuljára, hogy "Még ez is jobb, mint gyalogolni", meg hasonlovak.És igaz volt.
    gabo73 2024/02/13 14:02 (57144)
    Hármat is elnyűttem belőle nyikhaj koromban.Becsukott szemmel összeraknám ma is minden részét.Fűtés nyáron,hűtés télen.Még "hupákolni"is lehetett azért benne,80-90-el mindenhová elvitt.Csak ma már nem vágyom rá,még hobbi szinten sem.De a 90-es években más szelek fújtak.Gumicsöcsös ablakpriccantó,egysebességes ablaktörlő,bovdenes indító,légfűtés,balos tükör,beállítós bizti öv mi kellhetett még?Pujafejjel maga az álom volt,megadta a szabadságot.Minden kis pénzünk ráment,akkor is megérte.Megtanultunk rajta barkácsolni,meg főképp megbecsülni a dolgainkat.
    gegee 2024/02/12 22:30 (57143)
    A szerver halálra pörgi magát a kommentcunami miatt, vízhűtést kell rá kendácsolni lassan.
    .
    Mai Tokkáros linkkel ökörködtem:
    i.imgur.com/rE7RP2Z.jpeg
    Nem jeleníti meg, kattintani kell.
    Azt a kis fost valamikor vezettem is, bár mára már el sem tudom képzelni, hogy hogy fértem bele...
    gegee 2024/01/21 23:04 (57142)
    totalcar.hu/magazin/hirek/2024/01/21/elado-egy-volvo-roadster-amit-a-corvette-inspiralt/
    Hát ja, nagyjából egy rakás sz@r volt a típus.
    Valszeg ez a gép az, amit tényleg csak nézegetésre szabad megvenni, vagy csontra átépíteni.
    gegee 2024/01/15 09:20 (57141)
    Oslo állapotba is kerültek, nem csak városba.

    Hjaja, az úttörőségért respect nekik valóban.
    gegee 2024/01/15 09:18 (57140)
    totalcar.hu/magazin/hirek/2024/01/13/20-000-elektromos-autot-ad-el-a-hertz-inkabb-benzinest-es-dizelt-vesznek-helyettuk/

    Haha, elektromos autó for the win!
    Én csak annyit kérdeznék: ezt nem tudták előre?
    Gondolkodni lukszus?
    Persze nekem tök mindegy, nem vagyok Hertz Zoltán cégének a tulaja/részvényese.

    (Az egykori tornatarárom volt, szinte biztosan nem él már, úgyhogy valszeg a leszármazottai grundolják tovább a bérautós céget. )
    inrock 2024/01/10 16:12 (57139)
    Halló Kollégák,

    nesze neked villanyos közlekedés
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2024/01/10/nem-birjak-a-hideget-az-osloi-villanybuszok.-osszeomlott-a-varos-kozlekedese/

    De egyúttal meg is köszönhetjük Norvégiának, hogy úttörő kísérlete végez (helyettünk) az elektromos közlekedéssel
    gegee 2024/01/06 21:15 (57138)
    Ennek meg itt:
    .
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2024/01/05/visszakerte-a-penzt-a-biztosito-olvasonk-reklamalt-most-pedig-o-kovetel-penzt/
    .
    veszettül örülök, végre már, hogy egyrészt az egyszeri ember is ki mer állni az igazáért, másrészt meg már a Dávid is tud győzni a Góliát ellen.
    Fákoff az összes kotsog lehúzós féreg biztosítónak.Lószerszámot (és nem az ostort) az űrgyűrűjükbe, de vastagon, hogy lehetőleg szétrepedjen.
    gegee 2024/01/06 21:10 (57137)
    Hejhajja, Volverek, boldog újat mindenkinek.
    Itthon vagyunk Köcskefalván, most láttam az imént egy svéd rendszámú V70 márkatársat, ami nem a mienk...
    Valszeg álsvédek ők is...
    Bár mink most repülővel vagyunk, és hogy ne álljon kint a ferkóhegyi placcon pocsékba, kiadtuk lízingbe a wiccernek.
    Ez meg itt a királyi Volver, tényleg volt a tulajok közt ilyen személy:
    .
    totalcar.hu/magazin/hirek/2024/01/04/fiatal-koraban-a-sved-kiraly-hajtotta-ezt-a-klasszikus-volvot/
    inrock 2023/12/31 19:05 (57136)
    Halló Kollégák,

    Boldog új évet!
    gabo73 2023/12/30 10:28 (57135)
    Amúgyilag meg Boldog Új Évet mindenkinek!Aki hallja adja tovább!
    gabo73 2023/12/30 10:25 (57134)
    Kedves Coldlander fórumtárs.Egy motorkód jó lenne,abból sok mindent ki lehetne deríteni.DE! Ha már ennyit kajtattál alkatrészek után,nem lett volna egyszerűbb szemrevételezni egy új vezérműtengelyt?Esetleg összehasonlítani a régivel?Általába a szivattyú hajtás csak egy keresztbe mart forma a saját anyagából,de megoldhatják sajtolva is hogy egy esetlegesen megszoruló szivattyú ne tehessen kárt a vezérlésben,esetleg a vezérlés ne tudja szétpörgetni a szivattyút(pl. háztörés,kifolyó üzemanyag,meleg motor,tűzveszély...)Ezek csak az én gondolataim,a tapasztalat hogy már túl vagy a problémán,és mi már azt nem tudjuk meg soha.Olvass vissza a hozzászólásokban,látni fogod hogy nem látsz semmit De gege kolléga mint írta,nem lett volna kifizetődőbb egy mocicsere?
    gegee 2023/12/25 09:21 (57133)
    Üdvözlet.
    Hát, ez elég rettenetes.
    Ahogy Inrock mondja, itt páran vagyunk csak aktívak, bár a múltkor néztem, hogy valami háromezer(!) wiw-tag van.Nem tudom, a többiek hol lehetnek...
    Had kérdezzem már meg, ez egy dízel vagy benzines?
    A rail csőből kiindulva dízelt feltételeznék, viszont pont 150 lovas dízel nem rémlik sehonnan.A déötök erősebbek, a DRIVe meg gyengébb...A D3-D4 meg akkor még talán nem is volt.
    Vagy benzinesben is van rail?

    Na, ennyire szerelünk mi autókat...
    Nem lett volna olcsóbb egy komplett motorcsere egyben?A régit meg utána ráérősen szét lehet szedni alkatrésznek.Idekint már soxor az van, hogy a rettenetes munkadíjak miatt nem is éri meg a motorfelújítás, olcsóbb egy másik blokkot belelógatni, oszt jó napot.
    gegee 2023/12/25 09:07 (57132)
    Köszönöm.Igen, a kommenteket olvastam.
    Hát, ez a spúrság olyan dolog, hogy nem feltétlen vet fel a pénz mindenkit, meg a mai beteg autóárak sem igazán normálisak.
    Hogy egy 20 év körüli családi méretű kocsi még simán egymillió-másfélmillió forint...
    Amire aztán még rá lehet költeni még egyszer annyit.
    gegee 2023/12/25 09:04 (57131)
    inrock 2023/12/23 10:19 (57130)
    Az a helyzet, hogy alig vagyunk itt a fórumon, és szerelők sem vagyunk. Márkaszervizt tudok javasolni, ők legalább értenek a Volvóhoz.
    inrock 2023/12/23 10:17 (57129)
    Halló Kollégák,

    Boldog karácsonyt mindannyiótoknak!
    Coldlander 2023/12/22 18:09 (57128)
    Üdv Mindenkinek!

    Ezen a fórumon teljesen új vagyok, és bevallom, hogy az elkeseredés hozott ide.
    Régóta szeretem a márkát, és idén megengedhették magamnak, hogy vegyek egy C70 cabriót. 2.0 150LE mocival 2010-es.
    Vétel után 3700km megtételét követően vezérlést cseréltettem benne, hogy nehogy baj legyen.
    Ezután 200km-t tettem meg a géppel, ami megállt. A szerelő szétszedte, és közölte, hogy a nagynyomású szivattyú szétrágta magát. Ezért tele van fémszilánkkal. Teljes üzemanyag rendszer csere, kezdve az üzemanyag tápszivattyúval, a csövekkel, a rail csővel, szenzorokkal, szelepekkel, porlasztókkal. Kaptam rá egy “kedves” 3 milliós ajánlatot.
    3,7-ért vettem az autót.
    Saját nyomozással és rengeteg utánajárással beszereztem mindenből garis új cuccokat (Bosch) egy millámban fájt.
    Elvittem a szerelőhöz, aki egy hónap szuttyogás után összerakta, majd néhány hívás után közölte, hogy valószínűleg kell bele egy új vezérműtengely, mert amikor a nagynyomású beállt, megfogta a vezérműtengely végére sajtolt tárcsát, ami elforgott a tengelyen, ezért azt le kell cserélni.
    Valamiért ezt nehezen tudom felfogni, hisz ha a tengelyt megfogja menet közben, akkor itt nagyobb bibi is lett volna.
    Szóval kérdezem a kollektív bölcsességet, és a hozzáértő két, hogy ez lehetséges-e vagy csak madárnak néz a szerelő, és egy udvarias lehúzással próbálkozik, miután a vezérlést is ő cserélte.
    A megtisztelő válaszokat előre köszönöm, s ha valakinek vízszigetelési problémái vannak komoly szaktudással igyekszem meghálálni.????????
    gabo73 2023/12/22 10:01 (57127)
    Kedves Drága Fórumlakó Kollégák!Boldogságossággal egésséggel teli kárcsonyi ünnepeket kívángálnék mindenkinek ebben a rohanó világosságban.Aztán meg ha nem találkoznánk,sokkal szebb jövő évet mint az idei!!Ámen
    inrock 2023/12/18 16:01 (57126)
    Halló Kollégák,

    van olajfolyás a turbó környékén és nem is húz jól, szilentek öregek, kasztni rendben van, kb ennyi röviden.
    Kevesebb, mint 200k-ból megvan a teljes javítás, bár itt szerintem nem fogott annyira vastagon a ceruzájuk, mint szokott.
    Viszont valaki felvetette a kommentekben, hogy bizony a kínálat aljáról választott. Illetve egy hiluxos is írt - mert azt akart eredetileg a fickó, csak nem talált jó állapotút -, hogy vannak ám jó állapotúak a hahun, de nem annyiért amennyit a fickó rászánt eredetileg. Annyiért Hliuxból is csak a trágya van, szóval spúr a csávó erősen.
    gegee 2023/12/18 10:28 (57125)
    Mennyire kutyázzák a típust?Csak egy pár szóban ha lehetne, köszönöm.
    inrock 2023/12/16 11:43 (57124)
    Halló Kollégák,

    XC70 a Műhelyprn-ben:
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=J8KpPKCeR_o
    inrock 2023/11/21 18:01 (57123)
    Halló Kollégák,

    ja, olvastam a hírekben.
    gegee 2023/11/21 08:42 (57122)

    Izlandi zsernyákautó, szépséges!
    Szerencsétlen lakosság, egy jó részük térdeplőrajtban áll, ugyanis mégis mozog a rozoga Föld a talpuk alatt, ahogy a nagy költő is fogalmazott.
    Lehet, majd egy jó nagy barcogás a volkán részéről, hátha majd pont karikor, bebökve alaposan a légiközlekedésnek megint.F@sza...ppan lesz majd...
    gegee 2023/11/10 09:18 (57121)
    inrock 2023/10/25 20:42 (57120)
    Halló Kollégák,

    tetszik az ötlet. Kombi legyen belőle, illetve vegyék át az ötletet mások is (mondjuk a Volvo).
    gegee 2023/10/25 01:11 (57119)
    Emberek, nézzétek ezt meg.
    Nem Volvo, de szerintem elfér itt, ebben a jelenlegi kommentviharban.
    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=gHzvrUnGDAQ

    Az összes hozzászóló imádja, körbenyálazná, és mi tagadás, én is!
    Mekkora király ötletek, erre kellene forduljon az autózás iránya, ez lenne egy értelmes jövő.
    F...mat az összes 3 tonnás, 25 millió forintos kizsdömperbe!
    Valóban nem egy élményautó, de az autóhasználat manapság már egyre kevésbé az, a 95% már csak sima közlekedés.Eskü, nekem is kéne, ha ilyen 5-6 miska körül kijönne egy alapmodell.
    Többiek?
    A Tottakáron vajon miért nincs ilyenből teszt, írásos?
    gegee 2023/10/23 00:28 (57118)
    És mindezt 2014-ből, majdnem 10 évvel ezelőttröl.Durva.
    gegee 2023/10/23 00:27 (57117)
    Ezeket itt be kell linkeljem a napokbeli tottakáros lövő-fékes cikkből.
    Elölről:

    Meg h-turul:

    Nem tudom a méretét, lehetne V55 vagy esetleg V65, de az biztos, hogy q szép a formája és a színe is.Kicsit olyan kaka(ó)-barna, de nekem nagyon bejön.
    gegee 2023/10/23 00:20 (57116)
    Azigen...akkor bent hidegebb van, mint kint?
    Beteg időjárás ez valahol, mindkettő a pesti is, meg ez a stoki-környéki is.
    inrock 2023/10/20 17:35 (57115)
    Halló Kollégák,

    idehaza pedig 24 fok van éppen most (napközben 26 volt), miközben be van borulva, és nemkicsit fúj a szél. Bent pedig fűteni kell, hogy ne fázzunk...
    gegee 2023/10/19 21:28 (57114)
    Diszklájmer:
    Természetesen mindenki csak is saját felelősségre csinálja, illetve nem árt az elektromos végzettség sem (nekem megvan, bár tény, nem autóvillanyász), és az óvatosság sem, mert azért a kszenon az 20-25 ezer volton dolgozik, amikor üzemel.Vagyis működés közben benyúlkálni, nyalogatni nem egészséges. De ha mindent lekötsz és kiszeded a lámpát, nem marad benne nagyfeszej.Javaslom a gumikesztyűt, csupasz kézzel nem jó összefogdosni, zsírozni a lámpaházban lévő dolgokat, fényforrásokat.
    HA meg valaki nagyon "halbiológus" az áramhoz, az tényleg vigye szervizbe.
    gegee 2023/10/19 20:00 (57113)
    És bizony október második fele van, elkezdett havazni itt felénk!

    Éreztem én, hogy fel kell tenni a téli gumikat, helyükön is vannak.
    Cseréltem szezonlámpát is, már mint a fényforrást a kocsiban.
    (Valahogy így mondják a dzsipók otthon, úgy tudom... )
    Emberek, Volverek, atom jó lett, ordas a különbség!
    Mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek már öregecskedő a kocsija és/vagy még sosem volt cserélve.
    Sokat olvastam utána, a kszenon durván tud öregedni, 5-6 év után simán visszaesik a fényereje a 30 százalékáRA!
    Otthon, házilag is megoldható a csere, nem bonyolultabb, mint egy H4-es izzóé.
    Főleg a modernebb Volvereken, (amik 15 éven innen vannak még) amiknek a lámpájából két kést kell kihúzni, meg a stekkert leoldani és utána az egész felvihető a konyhaasztalra.Én is pont így csináltam.
    Amazonról rendeltem a fényforrást, 3 nap alatt itt volt, vagyis tuti nem Kínából jött.Vagy legalább is nem közvetlenül.15e ft/db volt az ára, otthon lehet még olcsóbbér' is van.
    Vannak noném, gagyi lámpák is, de az Osram és a Philips a jó ezekből, én a Philips cuccokat nem szeretem háztartási elektronikai dolgokból, úgyhogy Osram lett végül rendelve.
    Először csak egymás közt cseréltem ki a két fényforrást, a jobbot a balba és viszont, mert az egyik még gyengébb volt, mint a másik és biztosra akartam menni.
    Kicsit megijedtem, mert a csere után elment a szintezés (az a bólogató bootolás a lámpáknál, mikor indításkor beállítja magát), meg hibaüzenet is jött, hogy lámpaprobléma, csekkoltasd a szervizbe.
    De az új pilácsok berakásakor minden elmúlt, illetve visszajött, kisimult, megy ahogyan kell.
    Szóval csekkoljátok tik is a fényforrásokat és ha nem látni velük, vagy alig, akkor uccu neki csere, Ha házilag nem meritek, akkor a szervizben.Megéri!
    Itt van egy videó a V70-ről, a többi típusról is biztos van.

    Code:

    https://www.youtube.com/watch?v=V0p-AJnk3dk


    Ez most épp svéd nyelvű, de teljesen mindegy, nem kell hallgatni, csak a kezét kell figyelni a gyapjas szakállúnak.
    inrock 2023/10/09 10:51 (57112)
    Halló Kollégák,

    az kemény
    gegee 2023/10/09 05:22 (57111)
    Izé, na, elŐNézet, természetesen.
    .
    Itt nálunk már minden kocsi metálszínű hajnalonta, még a Trabantok is, na jó, a 240-es Volverek is.Elég durva lesz ez így, lassan fel kell tenni a téli gumikat.
    Pedig enyhe télről regéltek globálisan, mert hogy jön a Kiscsávó (EL Nino).
    Mondjuk inkább hamarabb jöjjön a tél, a valódi, hóval, faggyal járó; mintsem sokáig maradjon.
    Az ősz nem való semmire, legyen inkább hó egész novemberben helyette!
    gegee 2023/10/09 05:16 (57110)
    Kari-ajinak lehet rendelni ilyet, nehogy kifogyjon a raktárkészlet.
    (Fizikai fájdalmat okozott az első szó leírása, igyexem majd mellőzni ezentúl. )
    gegee 2023/10/09 05:14 (57109)
    A pihant agyúság csimborasszója, bár ki tudja, nem láttunk még mindent...
    Kis kabátka a sebességváltóra, hát nem éééédes?
    Code:

    https://img.joomcdn.net/edf13e3591b4dd97b7be9828427afdde37a4fe06_original.jpeg


    (Valamiért nem fogadja el képként berakva, nem ad elölnézetet.Másik képnél működik, mindegy, kell egy kopipászte és látszódik.)
    gegee 2023/10/07 00:02 (57108)
    Lehet, hogy csak simán suttyomban módosították az ÁSZF-et, oszt jól van.Simán kinézem a tetves biztosítókból.
    Olyasmi ez nekem, mint a fedezetlenségi díj, az is ilyen hasba akasztós szemétség, húzzuk le az ügyfelet még jobban szerűség.
    Az a durva, hogy a magyar szabályzók, hatóságok, PSZÁF, meg ki tudja mi hagyják ezt a rohadék működési modellt.
    gegee 2023/10/06 23:57 (57107)
    Aham, kösz.
    Majd megnézem, hogy nekünk emelkedett-e, volt egy kis pittyputty tavaly télen, idén tavasszal javították.
    gegee 2023/10/06 23:56 (57106)
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2023/10/05/itt-az-osz-gyilkos-aki-negy-evszakos-/
    .
    Haha, hát ja.Odahaza én is négyévszakossal tolnám, max addig használnám a téli-nyárit, amíg el nem kopnak.
    De már itt is ez van, Stoki és környékén.
    Szintén nincs már tél, illetve nincs állandóan.
    Néha van, hogy leesik fél méter hó, de két napon belül elolvad, mert jön rá a plusz 6 fok, meg a 3 napig tartó eső.
    Sírnak a sípályások, hogy ki sem tudnak nyitni, vagy esetleg csak egy hónap a szezon.
    A tenger miatt enyhe a tél.Magas hegyek csak fent vannak északon 1500 km-re innen.
    Csak azért használom még a télit, mert meg van véve (adták a kocsihoz), meg mert járunk fel északabbra síelni februáronként.
    De jó eséllyel amint elkopik, négyévszakos lesz a vége így is.
    Hóláncom nekem sincs, illeve vettem vagy 5 éve ilyen gyorskötöző szerűséget, azt is csak azért, ha becsúszunk az árokba, hóbuckába, vagy előttünk valaki nem tud megmozdulni és ezzel blokkolja az utat; de még egyszer se volt fent keréken.
    inrock 2023/10/04 10:02 (57105)
    Ez a károkozói pótdíj nekem új. Nem olvastam róla, hogy ezt a közelmúltban bevezették volna, szóval lehet, hogy régi cucc. De látod A00-ból indult a téma, így nem nehéz összeszedni ilyen díjat.
    inrock 2023/10/04 09:54 (57104)
    Halló Kollégák,

    emelkedik.
    gegee 2023/10/04 06:31 (57103)
    totalcar.hu/magazin/kozelet/2023/09/04/millios-tetel-lett-az-eves-biztositas-egy-apro-baleset-miatt/
    .
    Még mindig ekkora köcsögök a magyarországi biztosítók??
    Konkrétan a cikk második felében lévő károkozói pótdíjra gondolok.
    Felmerült bennem az utóbbi hónapokban, hogy kéne venni valami olcsó szirszar gépet otthonra (leginkább innen vinni haza...), hogy ne a szülők dodzsemét kelljen mindig kölcsönkérni, ha otthon tartózkodunk.Meg ne kelljen már autót bérelni néha annyiért, mintha meg akarnám venni az adott járgányt.
    Hát nem, bökje meg, így nem, marad az autóbérlés, kölcsönkéregetés.Mocskos, g3c1puttony banda...

    Csodálkozom, hogy a kormányzat, szakhatóság ezt engedi, ráhagyja ezekre a haramiákra.
    Ja, és egy kérdés:
    Odahaza hogy van a casconál, ha összetöri az ember a saját gépet, de nincs semmilyen másik károsult, (mondjuk meghúzom a garázsajtón, körtefán a kocsi oldalát) akkor önrész kifizetés után emelkedik a havidíj?
    A kötelezőnél emelkedik otthon, azt tudom, de most a casco a kérdés.
    gegee 2023/10/03 00:04 (57102)
    Meg itt van még ez is:
    totalcar.hu/magazin/hirek/2023/10/02/nappalihoz-hasonlitja-minibuszat-a-volvo/
    Kíváncsi lesze, hogy majd a vételár ötven millió forint alatt lesz, vagy felette?
    A tippem az, hogy felette.
    Mindenki hármasával fogja vásárolni.Ingatlant majd beszámítanak talán.
    gegee 2023/10/02 23:58 (57101)
    Ideiglenes megoldás lehet a gombostűvel visszatűzködés, oldalirányban, hegyesszögben megdöfködni a tetőt és a kis golyók a tű végén megtartják még a firhangot, baldachint valameddig.Ha viszel bele egy kis kreativitást, akkor a tűgolyókból mintákat is összehozhatsz, de akkor kérünk képet is róla ide felnyomni!
    gegee 2023/10/02 23:54 (57100)
    Így van, ez egy tipikus öregautó betegség, faterom is küzd vele a 40 éves Wartburgján.
    A Tottakáron is volt ilyesmi cikk, hogy elvileg lehet házilag is ügyeskedni, de igazából szépen és jól csak kárpitos tudja megcsinálni(?).
    Valami olyasmi volt a lényeg, hogy a kárpit és a ragasztó között még van valami vékony szivacsréteg is gyárilag, és az kezd el kiperegni a 20-30-40 év alatt.
    Ha lenne "melóskocsi" jellegű járgányom, aminek minden mindegy, biztos rápróbálnék olyasmire, hogy lehántani a már félig lógó rongyot a faxba és felragasznai valami szép filc anyagot, vagy padlószőnyeget, esetleg parafa "linóleumot" (az egy q jó anyag, imádom); vagy bármi ilyesmi anyagot, ami otthon hömbölög.Aztán figyelném, hogy meddig bírja.

    Csak hát nincs "melósautóm". Pedig jó lenne ilyen kísérleteket eljátszogatni.
    inrock 2023/09/26 16:07 (57099)
    Halló Kollégák,

    ez nem gyári hiba, hanem természetes elhasználódás, minden idős autónál előfordul.
    Autókárpitos simán megcsinálja, leveszi az egész kárpitot, bekeni friss ragasztóval a tetőt, aztán mehet vissza a kárpit. Talán van költséghatékonyabb megoldása, a problémás helyeken befecskendezni a ragasztót, de az szerintem csak átmeneti megoldás.
    A 2001-es V40-em is elkezdett anno a csomagtérben ereszteni a ragasztás, de aztán a baleset miatt nem került sor a kijavítására.
    monohisztor 2023/09/25 15:41 (57098)
    Sziasztok!
    19 éves S40/1 autóm tetőkárpitja kezd leválni, részben a fejem fölött, részben az utas előtt a szélvédőnél. Hasonló jelenség előfordult már a lányom V40-esénél 4 évvel ezelőtt (az övé 2 évvel idősebb, de sokkal mostohább körülmények között élt, mint az enyém, amely összesen ha 200 napot töltött garázson kívül egész életében). Úgy látszik ez egy gyári hiba. Találkoztatok már ilyen problémával, és ha igen, tudtátok-e házilag orvosolni? Ha nem, ismertek-e olyan mestert, akire rá lehetne bízni a javítást? Kösz, üdv mindenkinek!
    gegee 2023/09/24 12:36 (57097)
    Üdv, új Volveres kolléga!
    Kis túlzással mi, itt lakók ilyen fiatal korú Volvert szinte csak képről láttunk, meg amúgy is kb 4-5 ember olvassa max ezt a fórumot, és azok se túl sűrűn (eltelik 2-3 7 is komment nélkül) szóval szerintem még máshol is próbálj kutakodni.
    Én Tecső (Jutub) videókat keresnék, talán ott lesz érdemi infó.
    Vagy külföldi fórumokon még talán.
    Nem ritkaság, hogy le kell ehhez szedni az egész lökhárítót, ne lepődj meg semmin.
    Ha sikerült kijavítani, örülünk, ha visszatérsz, beírni a megoldást.
    gegee 2023/09/24 12:27 (57096)
    Az utolsó bekezdésben egyszerűen beteg összegek szerepelnek a vételárnál is, meg a felszereltségi szinteknél is.Textil üléshuzat már drágább, mint a bőr?
    Meg vannak ezek veszve...
    inrock 2023/09/22 16:16 (57095)
    Halló Kollégák,

    C40 Recharge teszt:
    totalcar.hu/tesztek/2023/09/21/volvo-c40-recharge/
    lkiss10 2023/09/19 23:01 (57094)
    Sziasztok,

    Tudna valaki segiteni, hogy egy 2023-as V60-asnak hogyan lehet kiszerelni az elso kodlamba helyen levo muanyag takaroelemet? Valamivel sikerult az ebben levo radarfejet benyomnom, es vissza ki kellene huznom. Alulrol a lokharitoba nem tudok benyulni, ugyhogy gondoltam, hatha ezt ki lehet valahogy pattintani.



    Kosz, Laci
    inrock 2023/09/14 16:19 (57093)
    Halló Kollégák,

    ez bizony az én fejemben is megfordult. Nem tudom hogyan lesz ez megoldva, de hamarosan megtudjuk. Addig is én még benzines autót akarok vezetni.
    gegee 2023/09/13 20:40 (57092)
    Még agy kis színes mára:
    www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2023/09/itt-a-megoldas-az-elektromos-autozas-legnagyobb-problemajara-harommilliard-forintba-kerul-es-egy-kilometer-hosszu
    .
    Éééérdekes, kíváncsi leszek, mi fog ebből megvalósulni.Jó ötletnek tűnik valamilyen elektromos, mágneses mezővel töltést generálni a kocsikba.
    Az a kirunai bánya nagyon ott van a szeren, hoztam onnan vasércet, úgy tapad fel a mágnesre, mint az állat!
    gegee 2023/09/13 19:11 (57091)
    Azért ne vágjunk már megint ennyire egymás szavába, mert le fog égni a szerver a kommentözöntől...

    Na, tessék, pont ezért ver a víz az egész rohadt erőszakos elektromos átállástól, mert ilyen "f@sza", szép jövő előtt állunk:

    totalcar.hu/tanacsok/villanypasztor/2023/09/12/hogyan-ellenorizhetjuk-az-akku-eloleletet-/

    A linkben feltett kérdésre a válasz, röviden: sehogy.
    Többszörte nagyobb, durvább csalásokat, átveréseket vízionálok a használt e-autók vásárlásakor, mint amiket mexoktunk a dugattyús autóknál.Új autóra meg kinek lesz pénze, ugye?A drogdílernek, meg a politikusnak.
    Én speciel nem hogy e-autót, vagy e-cikelt nem merek vásárolni, de még egy utolsó akus fúrót, flexet se használtan.Az egész akkora lutri, mint a ház.
    gegee 2023/08/25 23:47 (57090)
    totalcar.hu/magazin/hirek/2023/08/24/536-loeros-elektromos-minibuszt-villantott-a-volvo/
    .
    Svéd honlapokon 700-800e koronás induló árakat írnak, az olyan 27 millió forint.Meg majd még ami rárakódik, áfa, adó adója, tegnapi dátum, stb és meg is lesz a magyar 35 millió forintos cetli.
    Biztos sokan fogják majd venni, akár kettesével is.
    gegee 2023/08/25 21:59 (57089)
    Akkor csak az lehetett, hogy kiszimatolták a vásárlási szándékaimat!

    De pont ez az, amit, ha a halálomig élek, akkor se értek meg.
    Ki az a f@sz kereskedő, aki lekorlátozza a saját ügyfélkörét, komplett országokat, kontinenset zár ki a lehetséges vevői közül?
    Hát nem pont ez lenne a lényeg, hogy az egész sárgolyóról jöjjenek a vásárlovak?
    Egyszerűen nem fér a fejembe az ilyesmi.
    Most itt lehet, valami más a probléma, de egyébként ez a területi korlátozás nagyon is elterjedt dolog.De mééééér'?
    Wildhorse 2023/08/23 20:53 (57088)
    átmentem magyar IP-re és onnan bejön
    Wildhorse 2023/08/23 20:51 (57087)
    gegee írta:
    Na, nekem már be se jön ez a carrefour uae honlap.
    Lehet, hogy full kamu (csemu) volt az egész?



    Ez valami új dolog. Én is svéd IP cím mögül jövök (vissza) és nekem sem jön be. Úgy tűnik lekorlátozták
    gegee 2023/08/22 03:43 (57086)
    Na, nekem már be se jön ez a carrefour uae honlap.
    Lehet, hogy full kamu (csemu) volt az egész?
    gegee 2023/08/21 03:03 (57085)
    Nem lehet, hogy csak rálóg néha a szőnyeg, és azért nem jön vissza?

    Bocs, csak vicc volt.
    gegee 2023/08/21 02:49 (57084)
    " ebben például hűteni kell a vizet. 46 fok van napközben, tegnap a víz 33 fokos volt"
    b@zki, de kemény...

    Na, nekem még a 33 fokosban is felforrna az agyvizem...
    gegee 2023/08/21 02:46 (57083)
    Na de pár száz forintért, 1-2-3 aed-ért?
    Hát az nem lehet nem ráfizetés.
    Kinek éri ez meg?
    Nem nagyon vagyok oda az arabokért (és akkor még kegyetlenül óvatosan fogalmaztam...), amit itt, errefelé csinálnak az eléggé kiborító, pluszban lassan átveszik az ország irányítását.Szóval elutazni jó eséllyel nem fogok, de a netes vásárlásra rápróbálok, még ha egy valós összeg jön ki a csomagküldésre, mondjuk 5-10e forintnyi pénz, akkor is megérősnek tűnik.
    Ja, és nem feltétlen Appléra, csak épp ezek jöttek fel elsőnek.
    Ááá, majd kiderül.
    gegee 2023/08/21 02:41 (57082)
    totalcar.hu/belsoseg/2023/08/20/erre-nem-szamitottam/
    Bakancsos Volver a Tottakár flottájában, nocsak.
    Kutyabörtön is van a hátuljában.
    És angol versenyautó-zöldben, az egyik lexebb kocsiszín!
    És most nem a remízre gondolok.
    .
    Amíg otthon voltunk, pont meglehetett volna az utolsó előtti Parkoló Parádé, de végül nem jutottam el, egyék okok miatt.
    Talán majd máskor, de valszeg Volver nélkül, mert nem egyhamar megyünk haza megint kocsival.
    inrock 2023/08/20 10:08 (57081)
    Halló Kollégák,

    cserélték az alkatrészt. Utána kicsit könnyebb lett nyomni a kuplungot, de előtte sem volt vészes, nekem fel sem tűnt, hogy rossz lenne.
    Veresg 2023/08/19 14:02 (57080)
    inrock írta:
    Halló Kollégák,

    esetleg kuplung munkahenger. Nálam ez előző V40-nél volt hibás, mondhatni típushiba.

    Csere után megszűnt a hiba vagy módosítottak valamit az új alkatrészen ha azt mondod ez típus hoba ???
    inrock 2023/08/19 09:54 (57079)
    Halló Kollégák,

    esetleg kuplung munkahenger. Nálam ez előző V40-nél volt hibás, mondhatni típushiba.
    Veresg 2023/08/18 20:10 (57078)
    inrock írta:
    Természetesen Versegnek akartam válaszolni.

    Egyenlőre még nem szeretném rögtön szervízbe vinni mert kezdődő a tünet. Azért is kérdezem hogy bárkinek volt e már hasonló tünet.
    Veresg 2023/08/18 20:07 (57077)
    Hydraulikus a kuplung. Olajszintet néztem de az a minimum és a max között van.
    Go to topOldal: 12345678...570